Ozan Karakuş Kimdir

Ozan Karakuş Kimdir – Spor Endüstrisi

Ozan Karakuş 1986 yılında Üsküdar’ da Doğmuştur. Ozan Karakuş kimdir der isek;  Eskişehir Üniversitesinde Maliye bölümünü bitiren Karakuş Spora olan sevgisi Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümüne yöneltmiş başarı ile mezun olduktan sonrasında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

İngiltere’ nin Yorkshire Bölgesinde bulunan Hull College’de eğitim almış sonrasında spor alanında araştırmalar yapmış.

Üniversite hayatında kurmuş olduğu Üniversite kulübü ile birçok etkinlikler yaparak sektör temsilcileri ile üniversite öğrencilerini bir araya getirmiş öğrenciler tarafından destek gören karakuş Bölüm temsilciği görevi ile başladığı serüveni Fakülte temsilciliği, Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Üyesi ve YÖK Türkiye Öğrenci Konseyi Genel Koordinatörlüğüne kadar yükseltmiş 4 milyon öğrenciyi temsil eden kurumda YÖK başkanı Sayın Gökhan Çetinsaya’ ya bağlı olarak iki yıl görev yapmıştır.

Ozan Karakuş Kimdir? Hakkında

Spor Elcisi - Ozan Karakuş Kimdir
Spor Elcisi – Ozan Karakuş Kimdir

Uzun dönem kurumsal iş hayatından sonra hayallerini gerçekleştirmek için kurmuş olduğu Spor Endüstrisi Derneği ile Türkiye de Uluslararası birçok zirve ve eğitim gerçekleştirmiş yurt dışında yapmış olduğu organizasyonlar ile Türkiye tanıtımına katkı sağlamıştır. Spor Beslenmesi ve Fitness Beslenmesi alanında uzun dönemdir yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmiş Türkiyede Sports Nutrition Weekend ve Sports Nutrition Summit projeleri ile Dünyanın en iyi eğitmenlerini Türkiye’ ye getirmiş şuan Kurumsal olarak Türkiye temsilciğini yaptığı Academy of Nutrition and Dietetics , British Dietetic Association ve Europeactive kurumları ile çalışmalarını devam ettirmekte. Uluslararası standartları Türkiye’de uygulaya bilme adına yayınladığı eğitim kitapları ve içerikler ile Türkiye’de SNS ve FNS uzmanlık eğitimleri ve uzmanlık sınavları gerçekleştirmektedir.

Avrupa Birliği tarafından Ozan Karakuş kimdir diye devam edersek; Türkiye Spor Elçisi seçilmiştir. 2017 Yılında Gold Awards ödül Töreninde En İyi Spor Projesi ödülüne layık görülmüştür. Brüksel’ de Düzenlenen 56 ülkeden en iyi 10 ülkenin temsilcilerinin katıldığı AB Spor Ödül Törenine davet edilmiş burada Türkiye’ yi temsil etmiştir. Avrupa Spor Haftası Kapsamından gerçekleşen Beactive projesine Türkiye’ yi dahil etmek için uzun dönem çalışmalar yapmış ve başarılı olmuştur.

 

Spor Endüstrisi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ozan Karakuş aynı zamanda Herkes için Spor Federasyonu Eğitim ve Dış ilişkiler kurulu üyesidir. İstinye Üniversitesinde başladığı akademik kariyeri Haliç Üniversitesi ile devam etmiş aktif olarak Nişantaşı Üniversitesi’ nde Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatına devam etmektedir. Sporendustrisi için tıklayabilirsiniz. Instagram hesabı için tıklayabilirsiniz. Bir diğer kim kimdir sayfasından İstanbul fotoğrafçısı Feyzin Günkut için tıklayabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com