Feyzin Günkut - Fotoğrafçı

Feyzin Günkut Kimdir ? Hakkında

Çocukluk hayalinin peşinde… Hayalini yakalamış biri!
1987 yılında İstanbul’ da doğmuş, 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu kamera ve fotoğraf sevgisini her daim olduğu gibi öğrencilik yıllarında da imkanları dahilinde sürdürmeye devam ettirmiş.

Fotoğrafçı Feyzin Günkut
Fotoğrafçı Feyzin Günkut

Hayalinde kurduğu dünyayı canlandırmak ve bunu fotoğrafla buluşturmak için photoshop vb. Programları kendi çabalarıyla öğrenmiş. Mezun olduğu sene özel bir bankanın sınavına girerek kazanmış, kariyerinin ilk adımını burada atmıştır. Ancak hiçbir zaman fotoğraf tutkusundan vazgeçmemiş fotoğraf çekmenin yanında bunları tasarımla birleştirmeye başlamıştır. Yaklaşık 2 sene bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile Bilge Adam Akademisine giderek grafik ve web tasarım eğitimleri almıştır. Bu süre zarfında da yakın çevresinin talebiyle düğün dış çekim, nişan , çocuk ve bebek fotoğrafları çekmeye başlamıştır.
Çektiği fotoğrafları çevresi tarafından çok beğenildiğinden tavsiye edilmiş ve hızla büyüyen bir çevresi olmaya başlamış.

Feyzin hanım kendisini tam zamanlı grafik tasarımcı, freelance fotoğrafçı olarak tanımlıyor. Aldığı bu eğitimlerin ve iş hayatının fotoğrafçılık tarafına da çok büyük katkıları olduğunu söylemektedir. Çalıştığı dünyaca ünlü firmaların görsel tasarımlarını çok yakından takip edebilme ve bunları analiz edebilme şansına sahip olmuş, bu da kendisinin vizyonunu ve çerçevesini genişletmiş olup kendi vizyonunun oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Şuan büyük bir tutkuyla iki işini birden devam ettirmektedir. Kendisi fotoğrafçılık yanında grafik tasarım tarafının olmasını büyük bir avantaj olarak görüyor. Bu sebeple daha sade kadrajları ve pastel doğal renkleri galerisinde bol bol görmeniz mümkün. Bu zamana kadar yenilikten hiç çekinmemiş oldukça geniş yelpazede fotoğraf hizmeti vermiştir. Asıl uzmanlık alanı düğün / nişan fotoğraf çekimleridir, bunların yanında spor, moda ve ürün fotoğrafçılığıda yapmıştır. En son uluslararası çapta ünlü bisiklet yarışı olan UCI Gran Fondo yarışlarının Casablanca ayağında deklanşöre basmış kariyerinde çok istediği bir alanda başarı sağlamıştır.

Instagram : https://www.instagram.com/feyzingunkut/

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com