Kapadokya Balayı Çekimi

Kapadokya Balayı Çekimi

Kapadokya, dünyada peri bacaları, balonları, vadileri, yer altı şehirleri, eşsiz doğa oluşumları, kayalara oyularak inşa edilmiş evleri, manastır, kiliseleri ve muhteşem manzarası ile ün yapmıştır. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Kapadokya, balayı çiftlerinin de tercihidir. Balayı çiftleri, Kapadokya’nın masalları andıran atmosferinde romantizmi yaşamakta ve Kapadokya balayı çekimi ile ölümsüzleştirmekteler. İster fotoğraf ister drone çekimleri yaptırabilirsiniz. Bunun için bir kaç gün önceden bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Balayı çiftleri için mükemmel bir tatil bölgesi olan Kapadokya, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri bölgelerini kapsamaktadır. Hem eşsiz coğrafyanın büyüsüne kapılmak ve romantizmin doruklarında olmak hem de bu özel günlerini Kapadokya balayı çekimi ile ölümsüzleştirmek mümkündür. Sizler için seçtiğimiz lokasyonların dışında sizlerde daha önceden gördüğünüz mekanları bizlere sorarak fikir alabilirsiniz.

Balayı çiftleri, genellikle balonla uçmak ve balonların arka planda olduğu müthiş manzaraya sahip yerlerde fotoğraf çektirmekteler. Bunun için genellikle profesyonel fotoğrafçılar ile çalışılmaktadır. Profesyonel fotoğraf sanatçıları Kapadokya’da balayı çekimi için en özel yerleri seçmekte ve fotoğraflara hem Kapadokya’nın muhteşemliğini hem de çiftlerin romantizmini yansıtmaktadırlar.

Kapadokya Balayı Çekimi Yapılan Yerler

Göreme Açık Hava Müzesi, kiliseleri, manastırları, kayalara oyulmuş evleri ile birçok medeniyete ait yaşam alanlarını kapsamaktadır. Elmalı Kilise, Aziz Barbara Şapeli, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise gibi ihtişamlı yapılar dikkat çekmektedir.

Kapadokyada Balayı Çekimi
Kapadokyada Balayı Çekimi

Kapadokya’da birbirinden güzel manzaraya sahip vadiler bulunmaktadır. Bu vadiler at binerek gezilebildiği gibi klasik araba turları ile de keşfedilebilmektedir. Özellikle Kapadokya balayı çekimi için çiftler at ve klasik araba tercih etmektedirler. Böylelikle bölgenin mistik atmosferinde peri masallarında ki kahramanlar gibi muhteşem pozlar vermekte ve mükemmel fotoğraflar çektirmektedirler.

Kapadokya Balayı Çekimi yapılan vadiler;

Zelve Vadisi, inanılmaz güzelliktedir. Eski medeniyetlerin yaşamlarını sürdürdüğü evler, kiliseler ve yaşam alanları kayalıklara oyulmuş olup muhteşem bitki örtüsü ile fotoğraflara harika bir arka plan olmaktadır. Paşabağ Vadisi, peri bacalarının en iyi gözlemlendiği yerdir. Birbirinden farklı büyüklük ve çeşitlilikte peri bacası bulunmaktadır. Çiftlerin hayal dünyalarını coşturan peri bacaları Kapadokya balayı çekimi için mükemmel bir seçimdir.

Güvercinlik Vadisi, adı üstünde güvercinleri ile ünlü, muhteşem bir manzaraya sahip vadilerdendir. Günümüzde güvencinler azalmış olsa da geçmişte oyuklara yapmış oldukları yuvaların izleri hala dikkat çekmektedir. Kapadokya Balayı Çekimi için vadide ki nazar boncuklu ağaç oldukça ilgi görmektedir.

"<yoastmark Ihlara Vadisi de mükemmel bitki örtüsü ve geçmişten günümüze gelen kiliseleri ile Kapadokya balayı çekimi için tercih edilen yerlerdendir. Ihlara Vadisi, lavların, rüzgarların ve yağmurun biçimlendirdiği, Melendiz Çayı’nın yıllarca işleyip oyduğu doğal bir oluşumdur. Ihlara Vadisinde 5000 e yakın mağara ev, 100 kadar kilise bulunmaktadır. Bizans Dönemi’ne ait fresklerle bezenmiştir. Balayı çiftlerinin hem gezip görmek istedikleri hem de Kapadokya Balayı Çekimi için tercih ettikleri vadilerden biridir.

Aşk Vadisi, özellikle balayı çiftlerinin romantik vadide balayı çekimi yaptırdığı muhteşem bir vadidir. Meyve bahçeleri, üzüm bağları ve pek çok güzelliği ile dikkatleri çekiyor.

Bir başka görülmesi gereken ve balayı çiftlerinin fotoğraf çekimi için gittikleri yer Üç Güzellerdir. Kapadokya’nın simgelerinden birisi olan Üç Güzeller, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bölgedir. Üç tane peri bacasının ihtişamlı görünümü ve bölgenin manzarası görülmeye değerdir.

Gündüzü ayrı gecesi ayrı güzel Kapadokya’nın. Gün ağarırken başlanan Kapadokya balayı çekimi gün batımı ve gece çekimleri ile devam etmektedir. Gün ışığında bölgenin muhteşem doğasını ve yapılarını gördükten ve fotoğraf çektikten sonra Kızıl Vadi de gün batımının eşsiz manzarasına, kızıl gökyüzüne hayran kalmamak mümkün değildir. Kızıl Vadi de Kapadokya balayı çekimine devam ettikten sonra gece hayatının en hareketli olduğu Ürgüp’e geçerek yörenin lezzetli şarapları eşliğinde romantik bir gece geçirmek mümkündür. Gecenin güzelliğine güzellik katan kaya oluklarının ışıltılı görüntüsü ve pembe renge bürünen peri bacaları önünde fotoğraf çekimi yapılmaktadır.

Balayı Çekimleri
Balayı Çekimleri

Kapadokya balayı çekimi için Kapadokya’ya gelecek çiftlerin önceden rezervasyon yaptırmaları faydalı olacaktır. Bölgede birçok profesyonel düğün, balayı, evlilik fotoğrafçıları vardır. Balayı tarihini belirledikten sonra hem otel hem de Kapadokya’ da balayı çekimi için rezervasyon yapılmaktadır. Fotoğraf firmalarının farklı paket programları bulunmaktadır. Bunlar, fotoğraf çekilecek yerler ve çekim süresine göre farklılık göstermektedir. Profesyonel düğün ve balayı fotoğrafçıları, bölgenin zengin iç ve dış mekanlarında, hangi açı, ışık ve gölge elverişliliği konusunda bilgi sahibidirler.

Fotoğraf ve Drone Çekimleri için Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı ister telefon ile ister acentamıza gelerek yapabilirsiniz. Fakat yaz ayları fazlasıyla yoğun olmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistler bölgeye akın ederek fazlasıyla fotoğraf çekimi için talepte bulunmaktadır. Bu yoğunluğu göz önünde bulundurursak sizlerinde Kapadokya bölgesin gelmeden fotoğraf ve drone çekimleri için randevu almanızda fayda var. Kapadokya düğün çekimi için sayfamıza bakabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com