Kahvaltı Manzaralı Mekanlar

Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Yerleri

Gezmek, görmek için Türkiye’nin en çok tercih edilen yeri olan Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri için yapabileceğini birçok yer bulunmaktadır. Vadiye gitmek, balonlara binmek, balonlarla kaplı gökyüzünü seyretmek sabah erkenden doğa güzelliklerine şahit olmak bunlardan başlıca olanları. Bunların yanında Kapadokya’da kahvaltı etmek de en az buradaki diğer şeyler kadar gezenleri mutlu eden bir şey. Kapadokya’nın kahvaltısı denince dalından kopan meyveler ve yöresel çeşitler beliriyor hepimizin zihninde. Ayrıca organik bir sabah kahvaltısı da sizi bekleyen lezzetler arasında bulunuyor. Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri genelde serpme kahvaltı şeklinde bir sunum hizmeti veriyor. Zeytininden peynirine, balından reçeline, tereyağından meyvesine türlü türlü kahvaltılık çeşitlerini Kapadokya manzaralı kahvaltı mekanları menüsünde görmeniz mümkün. Aynı zamanda açık büfe kahvaltı şeklini tercih eden mekanlar da bulunuyor.

Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri
Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri

Kapadokya’ da özel konsept kahvaltı turları da yapılmaktadır. Sizler otelinizden alınıp karavan ile vadiye götürülüyorsunuz. Karavan da kahvaltı için sofranız hazırlanmakta ve balon manzaralı kahvaltı turu yapılmaktadır. Sizden önce vadiye gidilip sofranız hazırlanıyor ve balonların kalkışıyla birlikte kahvaltıya başlayabilirsiniz.

Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Yerleri ve Menüleri

Türkiye’nin her yerinde genel olarak kahvaltı çeşitleri aynı olsa da her yerin kendine özgü bir tarzı ve stili vardır. Gerek sunumundan gerekse yapımından kaynaklı kahvaltılık çeşitlerinin yanında yetiştiği yere göre domates salatalığın bile ayrı bir tadı olur. Hele bir de Kapadokya’nın eşsiz manzarası ve doğal güzelliği karşısında yerseniz lezzetinden geçilmez. Serpme kahvaltı ya da açık büfe kahvaltı fark etmez en çok görebileceğiniz kahvaltılık çeşitli mutlaka reçeller olacaktır. Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri ve işletmelerinin vazgeçilmezi olan reçeller Kapadokya’da bulunan bahçelerden toplanıp kendi mahsullerinden elde ediliyor. Pekmezi bağdan, reçel bahçeden olunca yiyenler de tadına doyamıyor haliyle. Reçellerin yanında çeşitli peynirler ve kırma zeytin gibi kahvaltılıklar da sunuluyor. Kapadokya manzaralı demek aslında ağırlıklı vadi ve peri bacası görseli demektir. Kapadokya Göreme lokasyonunda genel olarak birçok otel bu manzaraya sahiptir. Amas her otelin terasında yada restoranında bu manzaralı görüntüyü yakalamak mümkün olmayabilir. Göreme bölgesinde hem vadi içlerinde hem de otellerin teraslarında Kapadokya manzaralı kahvaltı yapmanız mümkündür.

Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Yerleri
Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Yerleri

Kahvaltı tabağını süsler derecede güzel ve lezzetli yeşillikler de yine Kapadokya’nın tarlalarından toplanıyor. El yapımı ürünler de müşterilerin beğenisine sunulabiliyor. El yapımı sucuklarla yapılmış sucuklu yumurtalar, menemenler, hamur işleri gibi bir çok işletmenin kendisinin yaptığı kahvaltılıkları görmek de oldukça mümkün. Özellikle gözleme çeşitlerini ve börekleri hem Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri ve mekanlarında hem de gezdiğiniz yerlerde çok sayıda görebilirsiniz. Hamur işlerinde sıcak ve çeşitli ekmekleri kahvaltılık sos ve ezmelerle yeme fırsatınız da var. Kapadokya gibi bir güzelliğin ortasında kahvaltı yapmak için mekan olarak çok sayıda seçeneğiniz olacak. Herkesin sevdiği kahvaltı tarzına, çeşitlerine, mekan ve bütçesine göre yer bulmak da mümkün tabii ki. Fakat bu yerler arasında fazlaca yorum almış, ziyaret edilmiş ve beğenilmiş Kapadokya kahvaltı yerleri de var. Genelde oraya yabancı olanlar yorumlara göre kendilerine göre en uygun ve iyi yeri seçmeye çalışıyorlar. Bu yerlerin özellikleri de kendi aralarında farklılık gösterebiliyor.

Kapadokya Manzaralı Kahvaltı Yerleri ve İsimleri

Çınarlı Cafe bu yerlerin başında gelen işletmelerden. At çiftliği olan Çınarlı Cafe at binebileceğiniz gibi gönlünüzce kahvaltı da yapabilirsiniz. Peynir, zeytin, tereyağı, taze yeşillikler ve tabii ki çok sayıda el yapımı reçel bulabileceğiniz bu işletmede ürünler de oldukça taze olarak sunuluyor. Hem de bu kahvaltıya zaman fark etmeksizin dilediğinizde ulaşıyorsunuz. Manzarası da cabası. Sizlerin güzel vakit geçirebileceği gibi burada çocuklu aileler için de çocukların oynayabileceği alanlar bulunuyor. İşletme olarak her şeyi düşünmüşler gibi görünüyor. Bir diğer yer de Monte Cappa Cave House. Burası da yine serpme kahvaltı usulü hizmet veriyor ve mükemmel bir manzaralı görüntüsüyle sizleri ağırlıyor. Eğer bölgeye yukarıdan bakmak isterseniz Kapadokya Uçhisar size daha iyi görüntüyü verebilir. Özellikle Argos, Lava Cappadocia, Alice in Cappadocia, Kistar gibi oteller ve daha fazlası Kapadokya manzaralı kahvaltı için önemli yerleri size gösterecektir. Ayrıca Kapadokya’da kahvaltı mekanları nerede sorusuna cevap bulmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kapadokya Balon Manzaralı Kahvaltı
Kapadokya Balon Manzaralı Kahvaltı

Özünü kaybetmeyen ve doğayla bütünleşik yapısıyla ziyaretçilerinin beğenisini fazlasıyla toplamış bir yer. Enfes bir kahvaltının keyfini çıkarabileceğiniz gibi isterseniz burada konaklayabiliyorsunuz. Manzaranın ve güzelliğin keyfini çıkarmak isteyenler için bire bir. Sıradaki yerimiz isminden bile insanda ziyaret etme isteği uyandıran Saklı Konak. Saklı Konak da yine serpme kahvaltı ile müşterilerini karşılayan Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri işletmelerinden. Çeşitli börekler ve reçellerle mekana girenlerin daha ilk baştan gönlünü çeliyor. Kaymağını, sütünü, yağını da bahçedeki ineklerden sağlıyor. Saklı Konak’a her gidişinizde size o gün için bir farklı lezzetle karşılıyor. O gün gittiğinizde sizi hangi nefis lezzetin bekleyeceği de işin saklı kısımlarından biri sanırım. Nazar Börek Cafe adından da anlaşılacağı gibi börek konusunda sizleri mutlu edecek küçük işletmelerden birisi. Böreklerin dışında menemen ve gözleme gibi lezzetler de sunuyor. Serınn House ise en bilindik Kapadokya manzaralı kahvaltı yerleri listesinin başında geliyor. Diğer yerlere göre daha farklı bir stili olan mekan taze meyve suları ve kurabiye tart gibi tatlarla ziyaretçilerinin gönlüne taht kuruyor. Kapadokya manzaralı otelleri de es geçmememek lazım. Balonlara en yakın olan oteller yada mekanları soracak olursanız Göreme lokasyonu tam size göre diyebiliriz. Önemli olan sizlerin balonlar eşliğinde kahvaltı yapmanız ise bunun en başarılı örneği Kızılvadi lokasyonları olacaktır. Çünkü Kızılvadi balonların manzaralı kalkış alanıdır. Sizin kızılvadi’ ye olan yakınlığınız kapadokya manzaralı kahvaltı aramanızı çözmüş olacaktır. Kapadokya kahvaltı sonrası eğer bölgede olacaksanız gününüzü kapadokya yeşil tur ile değerlendirebilirsiniz.

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com