Kapadokya Klasik Araba Turu Nasıl Yapılır

0
1104
Kapadokya Klasik Araba Turları Hakkında
Kapadokya Klasik Araba Turları Hakkında

Artık son yıllarda Kapadokya klasik araba turu oldukça revaçtadır. Özellikle Çin ve Rus turistler yoğun olarak klasik araç kiralayarak hem çevreyi tanımak hem de resim çektirmekteler. Kapadokya, eşsiz doğası ve zengin tarihi geçmişi ile Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden biridir. Hemen her mevsim yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği ve bölgenin muhteşem yapısından etkilenerek döndüğü özel yerlerdendir. Balonla bölgeyi gökyüzünden izlemek, safari turlarına çıkmak, at binmek gibi aktiviteler her zaman turistlerin ilgisini çekmiştir. İletişim için hemen tıklayabilirsiniz.  +905332554767

Kapadokya klasik araba turu, özellikle sabahın erken saatlerinde gündoğumu ile birlikte balonların da havalandığı ve büyüleyici bir manzaranın hakim olduğunda başlamakta ve 2 saat sürmektedir. Balonlar Kapadokya bölgesinde farklı arazilerden havalanmaktadır. Gündoğumunda Kapadokya’da oluşan manzaranın neredeyse dünyanın hiçbir yerinde benzeri yoktur. Gün ışığının yarattığı muhteşem manzarada, rengarenk balonlar gökyüzünde süzülürken Kapadokya klasik araba turu ile farklı noktalardan bu manzarayı izlemek ve muhteşem fonda fotoğraf çektirmek oldukça popüler aktivitelerdendir. Özellikle evlenecek çiftler, dış mekan fotoğraf çekimi için bu tura çıkmaktalar. Profesyonel fotoğrafçılar bu anları en iyi şekilde ölümsüzleştirmekteler.

Gündoğumu Kapadokya’da ne kadar muhteşemse gün batımı da o kadar güzeldir. Bu yüzden Kapadokya klasik araba turu için gün batımı da yoğun taleplerdendir. Özellikle Kızıl Vadi ya da Aşk Vadisi güneşin batışında kızıl renge bürünmekte ve muhteşem manzaraya sahip olmaktadır. Klasik araba ile vadilerin güzelliği gün batımında da keşfedilebilmektedir.  Fotoğraf çekimi için gün batımında Kızıl Vadi kesinlikle tavsiyemizdir.

Kapadokya klasik araba turu sunset ve sunrise seçenekleri için önceden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.

Kapadokya Vadi Turları - Klasik Arabalar
Kapadokya Vadi Turları – Klasik Arabalar

Kapadokya Eski Araba Turu Araçları

Kapadokya klasik araba turu ile günün her saatinde Kapadokya’ nın eşsiz doğal coğrafyasında, birbirinden güzel vadilerde ve etkileyici Peri Bacalarının aralarında gezmenin keyfi anlatılamaz yaşanır. Yaz aylarında üstü açık araçlar daha fazla tercih edilmektedir. Farklı hava koşulları için kapalı araçlarda mevcuttur. Hatta macera severler için sıra dışı bir deneyim yaşamak için BMW R51 2 sepetli klasik motosiklet de klasik araçlar arasındadır. Üstü açık model klasik araçlardan 1954 model Plymouth Belvedere, 1958 model Dodge Coronet, 1976 model Chevrolet Nova ve 1974 model üstü açık Mercedes gibi araçlar yoğun talep görmektedir. Kapalı klasik araçlar 1958 model Ford Fairlane, 1952 model Buick Eight klasik araçlar genellikle profesyonel fotoğraf çekimleri ve Kapadokya üstü açık araba turu için en çok tercih edilenlerdendir. Araçların tamamı bakımlı ve güvenlidir. İsteyenler kendileri kullanabileceği gibi şoförlü araçta kiralayabilirler.

Yaz ayları için Kapadokya vintage araba turuna çıkmak isteyenlerin rezervasyonlarını önceden yapmaları gerekir. Çünkü yoğun talep nedeniyle birkaç ay öncesinden yurt dışından rezervasyonlar yapılmaktadır. Cappadocia classic car tours linkine tıklayarak rezervasyon için acenteler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Klasik Araçlar
Kapadokya Klasik Araçlar

Kapadokya Klasik Araba Turu Nasıl Gerçekleşiyor?

Gün doğumu Kapadokya klasik araba turu için sabahın erken saatlerinde hava aydınlanmadan otelinizden alınarak klasik araçların bulunduğu galeriye getiriliyorsunuz. Rezervasyon yaptığınız araca transfer ediliyorsunuz. Tura katılacağınız döneme göre hareket noktası değişmekte ve direk otelden klasik araçla ayrılabilirsiniz. Gün doğmadan şoförlü aracınız hazır bir şekilde transferini bekliyor ve yola çıkarak Kızıl Vadi’ye yöneliyorsunuz. Vadide balonların kalkış hazırlığı bu sırada başlamış oluyor. Havanın büyüleyici etkisi az sonra başlayacak muhteşem görsel şölenin müjdesini veriyor olacaktır. Balonlar yükselmeye başlarken gün ışığı da vadinin arkasından artık göz kırpıyor olacak. Yavaş yavaş yükselen güneş, kızıla dönen havada rengarenk balonlar ve klasik aracınızda siz… Tam fotoğraflık bu anı fotoğraf çekimi ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Genellikle çiftler bu saatte burada ya evlilik teklifi için ya da düğün fotoğrafı çekmek için bulunuyorlar. Evlilik teklifi için bundan daha iyisi olamaz gerçekten. Büyüleyici bir atmosferde balonların süzülüşü ve harika bir üstü açık klasik araçta evliliğe ilk adımı atmak gerçekten sıra dışı olmaktadır. Böyle durumlar için rezervasyonunuz sırasında araç süsleme hizmetinden yararlanmak istediğinizi de belirtebilirsiniz.

Kızıl Vadi’de yaklaşık 45 dakika manzarayı izleyip, fotoğraf çekimleri gerçekleştirildikten sonra Aşk Vadisi’ne doğru yola çıkılmaktadır.  Aşk Vadisi’ne varınca balonları karşılayan bir konumda durulmaktadır. Yine nefis bir manzara ve manzara ek olarak kalp şeklinde salıncaklar sizi karşılamaktadır. Burası da fotoğraf çekimi için oldukça iyi konumlardan biridir. Eğer profesyonel bir fotoğraf çekimi istiyorsanız bunun için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Cappadocia classic car tours linkinden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Muhteşem klasik araba turunuz burada son bulmadan önce şampanya patlatılmakta ve bu muhteşem manzaraya karşı kadeh kaldırılmaktadır.

Kapadokya Klasik Araçlar ve Balon - Levent Işıklı
Kapadokya Klasik Araçlar ve Balon – Levent Işıklı

Ayrıca Kapadokya klasik araba turu için arabalar, acenteler tarafından farklı konseptlerde hazırlanabilmektedir. Örneğin, aracın önüne hazırlanan Şark sofrası konsepti ile fotoğraf çekimleri yapılmakta ve hatta yöresel kıyafetler kiralanabilmektedir.

Kapadokya Klasik Araba Turu Fiyatları

Kapadokya eski araba turu için yörede birçok acente bulunmakta ve fiyatlar az çok değişebilmektedir. Şoförlü, gün doğumu ve gün batımı gibi zamanları da kapsayan 2 saatlik tur fiyatları yaklaşık 100 – 150 euro civarındadır. Araç modelleri fiyatı etkilememektedir. Önceden aracınızı seçip rezervasyon yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Fotoğraf çekimi, özel konsept, araç süsleme gibi ekstralar fiyatlara dahil değildir ve rezervasyon öncesi mutlaka belirtilmelidir. Kapadokya atv turu fiyatları için tıklayabilirsiniz. Gene klasik arabaları kullanmak isterseniz ve bunu kapadokya düğün çekimi esnasında düşünüyorsanız tıklayabilirsiniz. Konu ile alakalı +905332554767 numarayı arayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here