Kapadokya Düğün Çekimi

Kapadokya Düğün Çekimi

Kapadokya düğün çekimi ile gün doğumu ve gün batımının muhteşem manzarasında en önemli günü ölümsüzleştirmek istemektedirler. Evlilik, düğün fotoğrafları çiftlerin en anlamlı ve özel günlerinin ölümsüzleştirilmesi adına oldukça önemlidir. Bu yüzden çiftler evlilik fotoğrafları için özel yer ve mekanları seçmektedirler. Bu yerlerin başında da Kapadokya gelmektedir. Kapadokya, dünyada eşi olmayan büyüleyici atmosferi ile çiftlerin tercihi olmaktadır. Kapadokya’ da yapılan düğün çekimi için özellikle yaz aylarında erken iletişime geçmelisiniz. Özellikle balon zamanı istiyorsanız, fotoğrafçımız 2 yada 2,5 saat sizlerle birlikte olmaktadır. Kapadokya düğün çekimi için özel konseptlerimiz bulunmaktadır. Fotoğraf çekimi için daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya, peri bacaları, tarihi değerleri, yer altı şehirleri ve benzersiz doğal güzellikleri ile ülkemizin görülmesi gereken önemli yerlerinden biridir. 1985 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne girmiş, Dünyanın 25 Harikası listesinde 5. Sıradadır. Gerek coğrafi yapısı, gerek tarihi açıdan mükemmel kabul edilen Kapadokya, evlilik hazırlığında ki çiftlerin gözdesi durumundadır. Birçok çift en özel günlerini ölümsüzleştirmek için Kapadokya düğün çekimi tercih etmektedir.

Kapadokya Düğün Organizasyonları
Kapadokya Düğün Organizasyonları

Kapadokya düğün çekimi, dış ve iç mekan olarak yapılmaktadır. Özellikle sabahın ilk saatlerinde henüz güneş doğmadan balon çekimi ile rüya gibi bir atmosferde dış çekim yapılmaktadır. Çekim öncesi rüzgarın yönüne göre balonun gideceği yerler saptanarak kameralar bu noktalara yerleştirilmekte ve o muhteşem manzarada çekim gerçekleştirilmektedir. Çiftler Kapadokya düğün çekimi için hazırlanmakta ve sabaha karşı Göreme merkezinden balonla rüya gibi bir yolculuğa başlamaktadır. Bu esnada kameralar ve fotoğrafçılar belirlenen noktalarda çekimi gerçekleştirmek üzere beklemekte ve muhteşem anları ölümsüzleştirecek şekilde görevlerini yapmaktadırlar. Düğün çekimlerimizde isterseniz drone hizmeti de vermekteyiz. Yoğunluk için erkenden rezervasyon yapmalısınız.

Kapadokya düğün çekimi için özellikle Göreme ve Ürgüp Bölgesi, Aşk Vadisi kırsalları tercih edilmektedir. Yine Ürgüp Göreme arasında ki Kızıl Vadi’de gün batımı esnasında muazzam bir manzarada Kapadokya düğün çekimi yapılmaktadır.

Yapılan istatistiklere göre Kapadokya düğün çekimi balon uçuşu için yılda 2000 çift Kapadokya’ya gelmektedir. Gece yarısı hazırlık başlamaktadır. Kuaför hizmeti verilmektedir. Her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmekte ve kusursuz bir çekim gerçekleştirilmektedir.

Kapadokya düğün çekimi için iç mekanlarda tercih edilmektedir. Dünyada az benzeri olan Peri Bacaları ve tarihi konaklama yerleri ve manastırlar tercih edilmektedir.

Kızlar – Erkekler Manastırı, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Karanlık Kilise, Tokalı Kilise, Aziz Barbara ve Aziz Basil Kiliseleri büyüleyici yapıları ile hem düğün hem de balayı için çiftlerin tercih ettiği mekanlardır. Sadece Türkiye’den değil yurt dışından birçok ülkeden de evlilik ve balayı için düğün çekimi tercih edilmektedir.

Kapadokya Düğün Çekimi için Mekan Seçimi

Aşk Vadisi, adı üzerinde aşıkların gözdesidir. Sadece düğün organizasyonlarınız için değil evlilik teklifi içinde tercih edilmektedir. Arka fonda balonların olduğu, şapkalı peribacalarının farklı renk ve boylarda sıralandığı muhteşem bir manzarada aşklarını ölümsüzleştirmek için buraya gelen yerli yabancı birçok çift bulunmaktadır. Düğün fotoğrafçılığı için düşünüyorsanız mutlaka Göreme – Uçhisar arasında ki Aşk Vadisi’ni öneriyoruz.

Çiftler, düğün fotoğraf çekimleri için Kapadokya’ yı seçtiği gibi birçok çift hem Türkiye hem de yurt dışından evlenmek için de Kapadokya’ ya gelmektedir. Yine balayı için Kapadokya’ya yoğun ilgi vardır. Böyle durumlarda hem düğün, hem balayı hem de Kapadokya düğün çekimini kapsayan paket programlar bulunmaktadır. Düğünde gelini ve damadı sürekli takip eden fotoğrafçı olduğu gibi balayı süresince de fotoğrafçı, çiftleri güzel ve özel mekanlarda fotoğraflamakta ve hem albüm hem de klip olarak görüntüler çiftlere sunulmaktadır.

Son yıllarda evlilik teklifi için Kapadokya’yı seçen çiftler de artmaktadır. Bu güzel anı ölümsüzleştirecek fotoğrafçılar, belirlenen yer de ki en çok tercih edilen rengarenk balonları arka fonda olduğu bölgede çekim yapmaktadırlar. Bu çiftler genellikle Kapadokya düğün çekimi içinde Kapadokya’ yı tercih etmektedirler.

Bölgenin tüm karakteristik özelliklerine sahip oteller, manastırlar ve eski yerleşim yerlerinde iç mekan düğün çekimi de yapılmaktadır. Bu mekanlar kaya içerisine oyma tekniği ya da yığma taş tekniği ile inşa edilmiş olup bölgenin dokusunu ve tarihini günümüzde yaşatmaktadır. Dünyada eşi olmayan doğal yapısı ile Kapadokya çiftlere tarifsiz duygular yaşatmakta ve güzel bir albümde ya da video da bu duygular ölümsüz kılınmaktadır. Fotoğrafçılarımız yaz aylarında yoğun olduklarından önceden geri dönüş yapmanız önemlidir. Özellikle balonların kalkış zamanında istiyorsanız, bölgenin çok yoğun olduğunu unutmamalısınız. İsterseniz aracınızla sizlere belirttiğimiz konuma gelebilirsiniz.

Sizde evlilik adımınızı olağanüstü bir yerde atmak istiyorsanız, Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini tercih etmelisiniz. Düğün çekimi için farklı paket programlar bulunmaktadır. Sizin için uygun programı seçerek eşsiz, doğal ve özel bir albüme sahip olabilirsiniz. Kapadokya balayı çekimi için tıklayabilirsiniz. Kapadokya hava alanı transferi için tıklayabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com