Kapadokya Atv Turları - Göreme Vadisi

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları

Geldiğinizde mutlaka yapacağınız aktivitelerden biri kapadokya atv turları olmalıdır. Bölge otellerinden sizle ücretsiz olarak almaktayız. Atv turları standart olarak 2 saat sürmektedir. Vadiler arasında ve peri bacalarının yanından geçerek atv turlarını yapıyorsunuz. 1 atv ye 2 kişi binebilirsiniz. Kapadokya atv turları ve fiyatları kişi başı 1500 tl dir. Tur öncesinde ve sonrasında ücretsiz transfer hizmeti fiyata dahildir. Atv turları Göreme bölgesinde yapılmaktadır. Gün içerisinde ve sunset dediğimiz gün batımı atv turu yapabilirsiniz. Telefon ile yada WhatsApp üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Kapadokya, coğrafi özellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Eşsiz coğrafyası yanı sıra birçok aktivite yapma olanağı da bulunan Kapadokya’ da keyifli zaman geçirmek kaçınılmazdır. Bu aktivitelerin başında Kapadokya atv turları gelmektedir. Dört tekerlikli arazi aracı kullanarak heyecanlı bölge turu yapmak ve turda muhteşem manzaralara şahit olmak tüm turistlerin ilgisini çekmektedir. 1 atv nin kiralandığı ve 2 kişinin binebileceği atv turu fiyatları 1500 TL dir. Atv turları dışında Kapadokya Balon Turu için tıklayabilirsiniz.

Kapadokya atv turları, günün her saati yapılabilecek aktivitelerdendir. Yaz – kış ayrı keyif veren Kapadokya atv turları, dört mevsim ayrı bir güzellik sunmaktadır. Kışın bembeyaz kar altında ki peri bacalarının manzarası eşsiz güzelliktedir. Bahar aylarında doğanın uyanışı ile Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki yemyeşil vadilerinin seyrine dalmak huzur ve heyecanı aynı an da yaşatmaktadır.

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları Hakkında

Kapadokya atv turlarına katılmak için ehliyet sahibi olmaya gerek yoktur. Hayatında araba kullanmamış kişiler bile atv motoru kullanabilirler. Tabi ki bunun için kısa bir bilgilendirme yapılmakta ve ısınma sürüşü yapılmaktadır. Bu sürüş sırasında motoru kullanma ve kontrol etme öğrenilmektedir. Sonrasında heyecan ve keyif dolu Kapadokya turuna çıkmak kaçınılmazdır.

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları
Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları

Atv Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapadokya atv turları sırasında dikkat edilmesi gereken yasal düzenlemeler vardır. Kask takmak zorunludur. Güvenlik için kullanılması gereken ekipmanlar tur firmaları tarafından verilmektedir. Bu ekipmanlar, kask, dizlik, dirsekliktir. Kış ayları ve yağışlı havalarda rüzgarlık, yağmurluk ve eldiven de firma tarafından temin edilmektedir. Tüm bu düzenlemeler, kazasız, sorunsuz bir şekilde keyifli bit tur yapmak içindir. Motor denince hız ilk akla gelen konudur. Atv motorlarında güvenlik amacı ile hız limiti vardır.

Kapadokya atv turları tek ya da iki kişilik olmakla beraber grup olarak gelen misafirler tek tek motorlar ile yan yana tura çıkabilmekteler. Kapadokya bölgesi için atv turları tek başınıza yapacağınız bir aktivite değildir. Kiralamalar atv turları dahilinde olur. Bireysel olarak atv leri alıp tura çıkamazsınız. Fakat özellikle gün içerisindeki saatlerde arkadaş gurubu halinde geldiyseniz size özel olarak atv turları yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak turlar 2 saatten fazla da yapılabilmektedir. 3-4-5 saatlik özel grup turlarımız da mevcuttur. Gelirken spor ayakkabı yanınızda olursa sizler için daha rahat olacaktır. Rehberimiz sizlere bazı bölgelered mola vererek fotoğraf çekilme zamanı tanıyacaktır. Bu lokasyonlar genelde kapadokyanın en popüler lokasyonları olmaktadır. Aşk vadisi, gül vadisi gibi. Genellikle sunset turları için bu iki lokasyondan birinde durmaktayız.

Kapadokya ATV Turlarında Görülecek Yerler

Öncelikle Kapadokya Göreme, Ortahisar için 1 ve 2 saatlik standart tur ve gün batımı tur seçimi yapmak gerekir. Ayrıca tur firmaları talep üzerine özel tur programları da hazırlamaktalar.

  • Standart 1 saatlik Kapadokya atv turları ile Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur (Rose) Vadisi, Çavuşin Kasabası gezilmektedir. Bu turun yaklaşık fiyatı 1500 TL civarındadır. Genelde misafirlerimize 1 saatlik turları önermemekteyiz. 1 saatlik turlarda yeni başladığınız atv turları için tam keyfini alacakken bitiyor olmasıdır. Fakat fazla vaktiniz yok ise 1 saatlik atv turları yapabilirsiniz.
  • 2 saatlik Kapadokya atv turları ile Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur (Rose) Vadisi, Çavuşin Kasabası, Mantar Vadisi ve Aşk Vadisi gezilmektedir. Atv turu fiyatı 2024 yılı için 1500 TL’ dir. 2 saatlik katılacağınız atv turları tam istediğiniz gibi olacaktır. Çünkü 2 saat boyunca birbirinden fazla vadi ve popüler lokasyon göreceksiniz.

Gün batımı Kapadokya atv turlarında yine 2 saatlik turdaki yerler gezilmektedir. Tek farkı, Kapadokya’nın muhteşem gün batımı manzarasıdır. Güneş batarken kırmızı renge bürünen Kapadokya adeta büyülü bir görsel şova dönüşmektedir. Bu eşsiz manzarayı izlemek paha biçilemez bir anı olmaktadır. Gün batımında şarap, beyaz peynir servisi ile manzaraya karşı huzur ve keyif hissedilmektedir. Atv turlarımız ile vadi içerisinde mola vererek bu manzarayı izleyeceksiniz.

Kapadokya’da gün batımı kadar gün doğumu da muhteşem olmaktadır. Kapadokya atv turlarına gün doğumu saatlerinde katılarak gün doğumunu yüksek adrenalin ve heyecan içinde karşılamak ayrı bir keyif olacaktır. Gün doğumunda Kızılvadi’ de atv sürmenin keyfini anlatmak mümkün değildir. Müthiş bir atmosfer, eşsiz güzellik ve heyecan dolu atv sürüşü, maceracı kişiler için harika bir seçimdir.

Kapadokya' da atv turları
Kapadokya’ da atv turları

Gruplara özel turlar tam gün ya da talep edilen süre kadar yapılmaktadır. Tam gün Kapadokya atv rotalarında 2 saatlik turlara ek olarak Babatcık Vadisi, Aydın Kırağı, İçeri Dere Vadisi, Görçeli Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Üzengi Vadisi ve son olarak Ortahisar kasabası gezilmektedir. Öğle yemeği tur içeriğinize göre düzenlenmektedir.

Bölgenin eşsiz güzelliklerini yaşamanız için Kapadokya atv turları tam size göre olabilir. Kapadokya’ nın vadilerini, derelerini, tepelerini görmek, mistik havasını ve muhteşem coğrafyasını keşfetmek turistlerde hayranlık duygusu uyandırmaktadır. Maceracı, heyecan tutkunu ve doğa severler için ideal bir aktivitedir. Kapadokya bölgesini keşfederken tozlu çamurlu, kıvrımlı, inişli ve çıkışlı parkurlarda unutulmaz bir macera yaşamak muhteşem bir deneyim olmaktadır. Heyecanlı yolculuk ve huzurlu doğa içinde ki molalar adeta bir masalın içindeymiş hissi uyandırmaktadır.

Kapadokya Atv Safari Turları Rezervasyonu için

Rezervasyonlarımızın en yoğun olduğu zaman sunset yani gün batımı zamanıdır. Özellikle yaz dönemlerinde bu yoğunluk daha da fazla olmaktadır. Hem yerli misafirlerin hem de yabancı misafirlerin bölgeye gelmesi ile rezervasyonlar erken dolmaktadır. Sizlere tavsiyemiz bölgeye seyahat emeden önce yerinizi ayırtmak yönünde olacaktır. Rezervasyon yaptırdığınızda sizlere alış saati vermekteyiz. Alış saatiniz otelinizin bulunduğu konuma göre değişmektedir. Atv turları için alış saati yaz aylarında 17:30 – 18:00 arasında iken kış aylarında 16:00 – 16:30 arasında olmaktadır. Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Ortahisar bölgeleri için sizleri otelinizden almakta ve tur sonunda gene otelinize bırakmaktayız. Atv turları fiyatına transfer hizmetimiz dahildir. Yaz aylarında ve kış aylarında gelirken spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Açık ayakkabı tavsiye etmemekteyiz. Kapadokya vadileri için özellikle spor ayakkabı giymenizi tavsiye etmekteyiz. Kapadokya ve civarında bulunan vadiler yaz aylarında oldukça tozlu olmaktadır.

Kapadokya atv turları sırasında tur firmasının rehberleri misafirlere eşlik etmekte ve gezilen yerler ve bölge geneli hakkında bilgi vermektedir. Rehber ücreti ve akaryakıt ücreti tur fiyatlarına dahildir. Misafirler kaldıkları otellerden alınıp tur bitiminde yine otellerine bırakılmaktadır. Kapadokya bölgesinde bulunan Ürgüp, Göreme, Avanos ve Ortahisar ile Uçhisar lokasyonundaki otellerden sizleri almaktayız. Kapadokya atv turları ise Göreme Kızıl Vadi’ de yapılmaktadır.

Kapadokya atv turları sırasında özel profesyonel fotoğrafçılık hizmeti de alınabilmektedir. Bu muhteşem turu ölümsüzleştirmek isteyenler tur ücretine ilave ücret ödeyerek fotoğraf çekimi yaptırabilirler. Daha detaylı bilgi almak ve diğer atv turlarını görmek için kapadokya atv turu sitesinde bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Kapadokya’ daki başka bir aktivite olan fotoğraf çekimi için isterseniz tıklayabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com