Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları

0
1230
Kapadokya Atv Turları - Göreme Vadisi
Kapadokya Atv Turları - Göreme Vadisi

Kapadokya, coğrafi özellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Eşsiz coğrafyası yanı sıra birçok aktivite yapma olanağı da bulunan Kapadokya’ da keyifli zaman geçirmek kaçınılmazdır. Bu aktivitelerin başında Kapadokya atv turları gelmektedir. Dört tekerlikli arazi aracı kullanarak heyecanlı bölge turu yapmak ve turda muhteşem manzaralara şahit olmak tüm turistlerin ilgisini çekmektedir. 1 atv nin kiralandığı ve 2 kişinin binebileceği atv turu fiyatları 450 TL dir. Atv turları dışında Kapadokya Balon Turu için tıklayabilirsiniz.

Bilgi almak için WhatsApp üzerinden +90 538 062 14 66 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri +90 538 062 14 66 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Kapadokya atv turları, günün her saati yapılabilecek aktivitelerdendir. Yaz – kış ayrı keyif veren Kapadokya atv turları, dört mevsim ayrı bir güzellik sunmaktadır. Kışın bembeyaz kar altında ki periba calarının manzarası eşsiz güzelliktedir. Bahar aylarında doğanın uyanışı ile Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki yemyeşil vadilerinin seyrine dalmak huzur ve heyecanı aynı an da yaşatmaktadır.

Kapadokya atv turlarına katılmak için ehliyet sahibi olmaya gerek yoktur. Hayatında araba kullanmamış kişiler bile atv motoru kullanabilirler. Tabi ki bunun için kısa bir bilgilendirme yapılmakta ve ısınma sürüşü yapılmaktadır. Bu sürüş sırasında motoru kullanma ve kontrol etme öğrenilmektedir. Sonrasında heyecan ve keyif dolu Kapadokya turuna çıkmak kaçınılmazdır.

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları
Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları

Atv Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapadokya atv turları sırasında dikkat edilmesi gereken yasal düzenlemeler vardır. Kask takmak zorunludur. Güvenlik için kullanılması gereken ekipmanlar tur firmaları tarafından verilmektedir. Bu ekipmanlar, kask, dizlik, dirsekliktir. Kış ayları ve yağışlı havalarda rüzgarlık, yağmurluk ve eldiven de firma tarafından temin edilmektedir. Tüm bu düzenlemeler, kazasız, sorunsuz bir şekilde keyifli bit tur yapmak içindir. Motor denince hız ilk akla gelen konudur. Atv motorlarında güvenlik amacı ile hız limiti vardır.

Kapadokya atv turları tek ya da iki kişilik olmakla beraber grup olarak gelen misafirler tek tek motorlar ile yan yana tura çıkabilmekteler.

Kapadokya ATV Turlarında Görülecek Yerler

Öncelikle Kapadokya Göreme, Ortahisar için 1 ve 2 saatlik standart tur ve gün batımı tur seçimi yapmak gerekir. Ayrıca tur firmaları talep üzerine özel tur programları da hazırlamaktalar.

Standart 1 saatlik Kapadokya atv turları ile Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur (Rose) Vadisi, Çavuşin Kasabası gezilmektedir. Bu turun yaklaşık fiyatı 100 TL civarındadır.

2 saatlik Kapadokya atv turları ile Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur (Rose) Vadisi, Çavuşin Kasabası, Mantar Vadisi ve Aşk Vadisi gezilmektedir. Tur fiyatı yaklaşık 150 TL’dır.

Gün batımı Kapadokya atv turlarında yine 2 saatlik turdaki yerler gezilmektedir. Tek farkı, Kapadokya’nın muhteşem gün batımı manzarasıdır. Güneş batarken kırmızı renge bürünen Kapadokya adeta büyülü bir görsel şova dönüşmektedir. Bu eşsiz manzarayı izlemek paha biçilemez bir anı olmaktadır. Gün batımında şarap, beyaz peynir servisi ile manzaraya karşı huzur ve keyif hissedilmektedir.

Kapadokya’da gün batımı kadar gün doğumu da muhteşem olmaktadır. Kapadokya atv turlarına gün doğumu saatlerinde katılarak gün doğumunu yüksek adrenalin ve heyecan içinde karşılamak ayrı bir keyif olacaktır. Gün doğumunda Kızılvadi’ de atv sürmenin keyfini anlatmak mümkün değildir. Müthiş bir atmosfer, eşsiz güzellik ve heyecan dolu atv sürüşü, maceracı kişiler için harika bir seçimdir.

Gruplara özel turlar tam gün ya da talep edilen süre kadar yapılmaktadır. Tam gün Kapadokya atv rotalarında 2 saatlik turlara ek olarak Babatcık Vadisi, Aydın Kırağı, İçeri Dere Vadisi, Görçeli Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Üzengi Vadisi ve son olarak Ortahisar kasabası gezilmektedir. Öğle yemeği tur içeriğinize göre düzenlenmektedir.

Kapadokya atv turları ile bölgenin eşsiz güzelliklerini, vadilerini, derelerini, tepelerini görmek, mistik havasını ve muhteşem coğrafyasını keşfetmek turistlerde hayranlık duygusu uyandırmaktadır. Maceracı, heyecan tutkunu ve doğa severler için ideal bir aktivitedir. Kapadokya bölgesini keşfederken tozlu çamurlu, kıvrımlı, inişli ve çıkışlı parkurlarda unutulmaz bir macera yaşamak muhteşem bir deneyim olmaktadır. Heyecanlı yolculuk ve huzurlu doğa içinde ki molalar adeta bir masalın içindeymiş hissi uyandırmaktadır.

Kapadokya atv turları sırasında tur firmasının rehberleri misafirlere eşlik etmekte ve gezilen yerler ve bölge geneli hakkında bilgi vermektedir. Rehber ücreti ve akaryakıt ücreti tur fiyatlarına dahildir. Misafirler kaldıkları otellerden alınıp tur bitiminde yine otellerine bırakılmaktadır.

Kapadokya atv turları sırasında özel profesyonel fotoğrafçılık hizmeti de alınabilmektedir. Bu muhteşem turu ölümsüzleştirmek isteyenler tur ücretine ilave ücret ödeyerek fotoğraf çekimi yaptırabilirler. Daha detaylı bilgi almak ve diğer atv turlarını görmek için kapadokyadaturlar.com sitesinde bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Kapadokya’ daki başka bir aktivite olan fotoğraf çekimi için isterseniz tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here