Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya, doğal güzellikleri, yer altı şehirleri, yanardağlardan püsküren lavların oluşturduğu tüf tabakasının aşınması ile meydana gelen Peri Bacaları ve vadileri ile Türkiye’nin en çok ilgi çeken turizm bölgelerinden biridir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Kapadokya’ya akın etmekte ve hayran kaldığı bu büyüle atmosferi ölümsüzleştirmek için Kapadokya fotoğraf çekimi tercih etmektedir. Fotoğraf çekimi için bizlere ulaşabilir ve 2 saat fotoğrafçı kiralayabilirsiniz. Özellikle gün doğumu balon kalkışları sırasında birbirinden güzel onlarca fotoğrafa sahip olabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden +90 538 062 14 66 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri +90 538 062 14 66 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya’da bulunan Peri bacaları günümüze kadar iyi bir şekilde korunarak gelmiştir. İçleri ev, manastır, kilise ve korunak olarak kullanılan binlerce peri bacası bulunmaktadır. Kapadokya fotoğraf çekimi için en çok ilgi gören yer peri bacalarıdır.

Kapadokyada Fotoğraf Çekimi
Kapadokyada Fotoğraf Çekimi

Kapadokya geniş bir coğrafyaya sahiptir. Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri’ye yayılmış oldukça geniş bir bölgedir. Bölge içinde dillere destan Aşk Vadisi, Kızıl Vadi, Kılıçlar ve Zemi vadisi gibi eşi benzeri olmayan vadiler bulunmaktadır. Kapadokya fotoğraf çekimi için bu vadiler inanılmaz güzelliktedir. Kızıl Vadi gün batımında muhteşem bir kızıllığa bürünmekte ve büyülü bir atmosfer yaratmaktadır. Turistler genellikle bu vadilerde at binerken ya da klasik üstü açık arabalarla fotoğraf çektirmektedirler. Ayrıca Jeep safari turuna katılarak fotoğraf çekimi yaptırmaktalar.

Kapadokya denince akla ilk gelen aktivite Uçan Balonlardır. Sabah gün ağarırken balon turuna çıkarak mükemmel bir Kapadokya manzarası seyretmek mümkündür. Kapadokya fotoğraf çekimi için ilgi gören ve talep edilen aktivitelerin başında balon gelmektedir. Hem balon turunda iken hem de yerde arka fonda balonların olduğu fotoğraflar profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmektedir.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi için Ulaşım

Kapadokya’ya Nevşehir ya da Kayseri Havaalanlarından ulaşılabilmektedir. Havaalanından vip transfer hizmeti bulunmaktadır. Özel şoförlü Mercedes Vito araçlarla Kayseri’den 1 saatte, Nevşehir’den 45 Dakikada Kapadokya’ ya ulaşılmaktadır. Diğer bir alternatif ise shuttle araçlar ile bölgeye ulaşımdır. Buradaki ulaşım süresi ise en fazla 15-25 dakika arasında değişmektedir. Shuttle araçları 18 kişiliktir. Bagajınız için ekstra bagaj alanı bulunmaktadır.

Klasik Araba Turları
Klasik Araba Turları

Kapadokya’ya günübirlik ya da iki günlük hafta sonu turları bulunmaktadır. Özellikle yeni evlenen çiftler hem balayı için hem de Kapadokyada fotoğraf çekimi için Kapadokya’ yı tercih etmektedirler.

Özellikle balonların kalkış alanlarında fotoğraf çektirilmektedir. Uçan balonlar tek bir noktadan değil Kapadokya bölgesinde farklı arazi ve uçuş alanlarından havalanmaktadır. Hem bu muhteşem şöleni izlemek hem de Kapadokya fotoğraf çekimi için gün ağarmasına yakın tur misafirleri otellerinden alınmakta ve balonların kalkış alanlarına özel araçlarla götürülmektedirler. Bu gün doğumu turlarında dünyanın hiçbir yerinde görülmesi mümkün olmayan görsel şölen yaşanmaktadır. Gökyüzünde süzülen rengarenk balonlar ve gün ışığının yarattığı müthiş manzara kesinlikle fotoğraf ile ölümsüzleştirilmelidir. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından balonla havalanırken fotoğraf çekilmektedir.

Kapadokya, benzersiz doğal coğrafyası, birbirinden güzel vadileri, ihtişamlı peri bacaları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Öyle ki evlenecek çiftler sadece fotoğraf çektirmek ve özel bir albüme sahip olmak için Kapadokya’ya gelmektedir. Kapadokya’da birçok profesyonel fotoğrafçı randevu ile çalışmakta ve muhteşem Kapadokyada fotoğraf çekimi gerçekleştirmektedir. Turistler, at binme, klasik araç kullanma, balonla uçma, jeep safari turu, atv turu ile bölgeyi gezip muhteşem manzarayı ölümsüzleştirmek istemektedirler. Bunun içinde profesyonel fotoğraf çektirmekteler.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi
Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya, özellikle dış mekan çekimi için oldukça elverişli bir bölgedir. Bir çok alternatif mekan bulunmaktadır. Gün doğumu, gün batımı ayrı güzelliğe sahip olan bölgede sabah gün ağarırken çekime başlanmaktadır. Fotoğraf çekimi yapan profesyonel fotoğrafçılar günün hangi saatinde bölgenin hangi noktasında fotoğraf çekilmesi gerektiğini çok iyi bilmekteler. Bu yüzden profesyonel fotoğrafçılar ile Kapadokya fotoğraf çekimi yaptırmak mükemmel bir albüme ya da video klipe sahip olmak demektir.

Kapadokya’nın havası, manzarası, tarihi geçmişinin bu güne etkisi fotoğraflara canlılık ve heyecan katmaktadır.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi için Dış Mekanlar:

Kızlar – Erkekler Manastırı, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Karanlık Kilise, Aziz Barbara ve Aziz Basil Kiliseleri ile Tokalı Kilise muhteşem yapıları, freskleri ile fotoğraf sanatçılarının tercih ettiği yerlerdir.

Güvercinlik Vadisi de muhteşem bitki örtüsü,  güvercin yuvaları ve 15 metre yüksekten akan şelalesi ile Kapadokya fotoğraf çekimi için ideal yerlerdendir. Aşk Vadisi, balayı çiftlerinin romantik Kapadokya fotoğraf çekimi yerlerinden biridir.

Kapadokya fotoğraf çekimi yapılan önemli yerlerden biri de Göreme Panorama noktasıdır. Özellikle gün batımında Kapadokya’nın panoramik manzarasını arkaya alarak, kızıl bir gökyüzünün hakim olduğu muhteşem fotoğraflar çektirmek mümkündür.

Avanos, taş evleri, işlikleri, farklı siluetlerde peri bacalarıyla Kapadokyada fotoğraf çekimi için tercih edilen yerlerdendir. Özellikle balonların kalktığı ve uçtuğu döneme denk gelirseniz, rose vadisi, aşk vadisi, kızılçukur fotoğraflarınızı balonlar ile süsleyebileceğiniz yerlerdir. Balonların kalkış alanında fotoğraflar çekebilirsiniz. Üzerinizden geçecek olan balonları arkanıza alabilir ve klasik araba ile bu atmosferi harika karelere dönüştürebilirsiniz. Kapadokya’ da Klasik araba kiralayarak fotoğraf çekmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz Kapadokya balayı çekimleri için sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com