Kapadokya At Turu Fiyatları ve Tur Süresi

0
4246
Kapadokya At Turu Fiyatları
Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya at turu için Türkiye’ nin en güzel bölgesi neresidir deseler herhalde Kapadokya dan bahsedebiliriz. Tarihteki ismi güzel atlar ülkesi olan Kapadokya misafirlerine muhteşem manzaralar eşliğinde ata binme turları sunmaktadır. Üstelik konakladığınız yer den ücretsiz transfer seçeneği ile hem tur öncesi hem de tur sonrası otelinize kadar bırakılmaktasınız. Kapadokya at turu fiyatları 2 saat için 350 tl dir. 1 saat ata binme turu 200 tl dir. Özellikle özel günlerde rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp üzerinden bizlere ulaşmak için +90 541 632 69 68 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Telefon ile arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. +90 541 632 69 68

Kapadokya bölgesi kendine özgü at turları tarafından bilinen Türkiye’ nin binicilik alanındaki en özel bölgelerden biridir. Özellikle tur atları sizler tura çıkmadan önce eğitilmekte ve yetiştirilmektedir. Gerekli eğitimlerden geçtikten sonra turlara çıkmaya başlamakta ve güvenli bir şekilde vadiler arasında turlara katılmaktadırlar. Birbirinden güzel vadiler arasında yapılan klasik 2 saatlik at turuna gösterilen talep oldukça yoğundur. 2 saat ata binme turlarımızın arasında en popüler olanı ise sunset dediğimiz yani gün batımı ata binme turları olmaktadır. Gün batımı Kapadokya atlı safari turlarımız yaz ve kış aylarında farklı saatlerde başlamaktadır. Kışın ortalama 15:30 – 16:00 da başlarken yaz aylarında ise 18:00 – 18:30 arasında başlamaktadır. Kapadokya at turu fiyatları 2022 yılı için 2 saatlik 350 tl olmaktadır.

Kapadokya At Turu
Kapadokya At Turu

Kapadokyada Yapacağınız at turu rotaları 1 ve 2 saat olarak farklılık göstermektedir. Genel olarak turlarımız 2 saatlik rotalar üzerine oluşturulmuştur. 1 saat at turu yapmak istediğinizde tam olarak vadileri gezemeyeceksiniz. Tavsiyemiz 2 saatlik at turlarına katılmanız olacaktır. Çünkü hem gezilecek yerler açısından daha fazla hemde fotoğraf çekilmeye vaktiniz olacaktır.

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasını at üstünde keşfetmeye ne dersiniz? Birbirinden güzel ve farklı vadilerinde, peri bacalarının, tarihi yapılarının arasında, mis kokulu meyve bahçelerinde geçerek, oksijen deposu dağlarında, tepelerinde at binmek, Kapadokya’da yapılacak heyecanlı ve zevkli aktivitelerden biridir. Hele bir de doğa tutkunu iseniz Kapadokya At turu nu mutlaka denemelisiniz.

Kapadokya Bölgesinde çok sayıda at çiftliği bulunmaktadır. Bu çiftliklerde Kapadokya At Turu için uysal, cana yakın, insanlarla uyumlu atlar yetiştirilmektedir. Tur firmaları ile anlaşmalı olan çiftliklerde aynı zamanda binicilik eğitimleri de verilmektedir. Kapadokya’da at binme dışında kahvaltı etmek içinde bu at çiftlikleri oldukça talep görmektedir. Yöresel lezzetlerin ön planda olduğu enfes tatlar, serpme kahvaltı olarak müdavimlerine sunulmaktadır.

Kapadokya At Turu Programları

Kapadokya At Turuna katılmak isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu turlar en az bir saat olup 2 -3 – 4 saatlik ve tam gün olarak düzenlenmektedir. Bir ve 2 saatlik Kapadokya At Turu, yakın çevreyi kapsamaktadır. Kılıçlar Vadisi ve Kızıl Çukur Vadisi gezilmekte ve at çiftliğinde sonlanmaktadır. 4 saatlik Kapadokya At Turu Kılıçlar Vadisi, Kızıl Çukur, Kızıl Vadi, Çavuşin Kalesi, Beyaz Vadi, Güvercinlik Vadisi, Paşa bağları Peri bacaları ve Üç Haç Kilisesi’ni kapsamaktadır. Daha fazla yer görme ve Kapadokya’yı tanımak açısından 4 saatlik turlar çok daha keyiflidir. Hem bölgenin doğal güzelliklerini hem de tarihi zenginliklerini görmek açısından yarım gün ve tam gün turlar tercih edilmektedir.

Kapadokya At Turu sırasında vadilerde kısa molalar verilmekte, fotoğraf çekimi yapılmakta ve tur rehberleri tarafından gezilen yerler hakkında bilgi alınmaktadır. Tur rehberleri, yerli kovboy olarak adlandırılan, çevreyi iyi bilen profesyonel binicilerdir. Tur sırasında gruba önderlik ederek binicilerin ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmaktadırlar.

Kapadokya At Turu oldukça güvenlidir. Özel yetiştirilmiş atlar sayesinde hayatında hiç ata binmemiş kişiler bile bu turlara katılabilmektedirler. Her ne kadar baştan tereddüt etseler de yola çıktıktan kısa süre sonra tamamen at binmeye alışmaktadırlar. 6 yaşından büyük çocuklar da ata binme turuna katılabilmektedirler. Çocuklar için özel atlar bulunmakta ya da ebeveynlerinin önlerinde oturarak büyük keyif almaktadırlar.

Kapadokya At Turu yarım ve tam gün turlarında yemek ikramı da yapılmaktadır. Yörenin kendine özgü yemeklerinin de bulunduğu restoranlarda yemek yenmekte ve bir süre dinlendikten sonra yeni yerleri keşfetmek üzere yola çıkılmaktadır.

Kapadokya At Turu için belirlenmiş program saatleri bulunmaktadır. Ancak özel tur isteyenler için de tur rehberi eşliğinde tur düzenlenebilmektedir. Genellikle balayı çiftlerinin talep ettiği özel turlarda güzergah ve mola yerleri konusunda müşterilerin fikri alınmakta olup tamamen kişiye özel tur hizmeti verilmektedir. Ayrıca aile, arkadaş ve turist gruplarına da özel ata binme turu düzenlenmektedir. Grup olarak seyahat edenler için Kapadokya At Turu oldukça keyifli bir aktivite olmaktadır.

Günün her saatinde at turu yapmak mümkündür. Ancak en çok tercih edilen saatler gün doğumu ve batımıdır. Zaten büyüleyici bir atmosfere sahip olan Kapadokya gün doğumu ve gün batımında muhteşem bir görsel şöleni andırmaktadır. Gün batımı sırasında manzara izleme noktalarına gelinmekte ve tura bağlı olarak yemek ya da atıştırmalık ikramları yapılmaktadır. Eşsiz manzaranın fotoğrafları çekilmekte ve at çiftliğine dönerek tur tamamlanmaktadır.

Gün doğumunda Kapadokya At Turu henüz hava aydınlanmadan at çiftliğinden başlamakta ve gün doğumu sırasında havalanan balonların uçuş noktalarına gidilmektedir. Muhteşem bir atmosferde rengarenk balonların havada salınışı sırasında fotoğraf çekimi yapılmakta ve balonların iniş noktalarına doğru at üstünde yol alınmaktadır.

Kapadokya At Turu sırasında isteyenler profesyonel video ve fotoğraf çekimi yaptırabilirler. Bunun için tur firmalarının anlaşmalı profesyonel fotoğrafçıları tura eşlik etmektedir. Arka planda muhteşem bir Kapadokya manzarası eşliğinde at üstünde giderken birbirinden güzel kareler ortaya çıkmakta ve bunlar Kapadokya anı albümü olarak hazırlanmaktadır. Bu hizmet tur ücretine dahil değildir.

Kapadokya At Turu Rezervasyonu

Kapadokya tatili sırasında sıra dışı deneyimler yaşamak isteyenler için ata binme turu en ideal aktivitelerden biridir. Bazı tur firmalarının ve otellerin paket programlarına Kapadokya At Turu dahil olmaktadır. Bu durumda ayrıca rezervasyon yaptırmaya gerek yoktur. Tur paketleri haricinde at turu için özellikle Kapadokya’nın yoğun olduğu tatil dönemlerinde birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Böylelikle bu eşsiz deneyimi kaçırmaz ve Kapadokya’yı at üstünde keşfetme şansını yakalamış olursunuz. 2022 yılı Rezervasyonları için bizleri aramanızda fayda bulunmaktadır. Çünkü özellikle haftasonları ve bayram tatillerinde bölge oldukça yoğun olmaktadır. Aynı gün rezervasyon yapmanız dahilinde boş yer bulamama ihtimaliniz vardır. En kötü bir gün öncesinde at turu için rezervasyon yaptırmalısınız. Eğer Kapadokya balon turu yapmak istiyorsanız başka bir sayfamıza bakabilirsiniz. İstanbul klasik araba turu için tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here