Boğazda Teknede Düğün

Boğazda Teknede Düğün

İstanbul Boğazı’nın eşsiz atmosferinde, hayatının aşkı ile hayatını birleştirmek… Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Birçok kişinin hayali olan Boğazda teknede düğün yapmak düşünülenin aksine öyle ulaşılmaz ve imkansız değildir. Her ne kadar pahalı gibi düşünülse de bir otelin düğün salonu, kır düğünü mekanları ve benzer ortamlarda yapılan düğünlerden daha pahalı değildir. Önemli olan profesyonel bir organizasyon ve planlamadır.

Siz de evliliğe ilk adımı Boğaz’da şık bir tekne içinde atmak istiyorsanız önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Boğazda Teknede Düğün Hakkında

Teknede Düğün Organizasyonu
Teknede Düğün Organizasyonu

Boğazda teknede düğün yapmak için profesyonel bir organizasyon firmasından hizmet alabilirsiniz. Organizasyon firmaları düğününüzün her aşamasını en iyi şekilde planlamakta ve gerekli olan her şeyi hazırlamaktadırlar. Sizden istenen davetli sayısı, hayalinizdeki konsept, yiyecek ve içecek tercihleriniz, müzik tercihleriniz gibi detayları listelemenizdir.

Boğazda teknede düğün organizasyonu için 100 – 200 kişilik bir davet düşünüyorsanız kişi sayısına uygun büyüklükte tekne kiralanmaktadır. Organizasyon firması anlaşmalı oldukları turizm firmalarından en uygun büyüklükteki tekneyi kiralayacaktır.  Bu yüzden davetli sayısının net olması önemlidir. Teknenin süslenmesi, istediğiniz renklerde süs malzemeleri ve çiçeklerle yapılmaktadır. Gelin yolu ve nikah masasının hazırlanması yine sunulacak tercihler içinden yaptığınız seçim doğrultusunda hazırlanmaktadır. Davetli masalarının konsepte uygun düzenlenmesi, şamdanlar, çiçekler, suplalar ile süslenmesi ve sandalyelerin giydirilmesi firma tarafından özenle yapılmaktadır.

Yemek servisi tercihinizi size sunulacak farklı menülerden seçebilirsiniz. Genellikle et, balık ve tavuk menüleri olarak size seçiminiz sorulmaktadır. Alkollü içki, kokteyl, atıştırmalıklar, mezeler, pasta tercihlerinizi belirlemeniz gerekmektedir.  Yemek organizasyonu önemlidir. Davetlilerinize taze ve sağlıklı bir menü sunmanız belki de düğünün en önemli ayrıntısı olacaktır. Bu yüzden tercihinizi çok iyi yapmanız gerekmektedir. Mümkünse catering firması ile birebir görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

Boğazda gün batımı manzarasını da kapsayacak bir düğün düşlüyorsanız kokteyl ile başlangıç yapabilir, gün batımından sonra yemek servisine geçebilirsiniz. Özellikle nikah töreninin gün batımında Boğaz’ın eşsiz atmosferinde gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz. Romantizm açısından unutulmaz bir tören olacaktır. Bu sırada alkollü kokteyl yanı sıra çerez, cips, kanepe gibi atıştırmalıklar ikram edilmektedir.

Düğünlerin olmazsa olmazı tabi ki müzik… Profesyonel bir DJ tercih edebilir, müzik listenizi hazırlayıp verebilirsiniz. Giriş müziği, dans müziği gibi sizin için anlamlı parçaları ve ilerleyen saatler için müzik tarzınızı belirtmeniz gerekmektedir.  Tercihinizi canlı müzikten yana da kullanabilirsiniz. Orkestra ve şarkıcı yanı sıra farklı eğlence organizasyonları da tercih edebilirsiniz.

Bir başka önemli konu da ışık, ses ve sahne hizmetidir. Bu konuda gerekli araç gerecin sağlanacağından emin olmanız gerekir.

Boğazda teknede düğün töreni için 4-6 saat yeterli olmakla birlikte bunu isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Dilerseniz teknede after parti için ayrı bir yer hazırlatarak yakın arkadaşlarınızla düğün sonrası eğlenmeye devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Düğün organizasyonunuzun eksiksiz ve kusursuz olması için en önemli detaylardan biri de servis hizmetleridir. Bu konu da organizasyon firması ile yeterli sayıda profesyonel servis elemanı için mutlaka görüşmelisiniz.

Boğazda teknede düğün başlangıcı için davetliler belirtilen iskeleden, belirtilen saatte alınmakta ve vale hizmeti verilmektedir. Gelin ve damat davetlilerden sonra tekneye girebileceği gibi tekne açıldıktan bir süre sonra küçük bir tekne ile harika bir görsel şov eşliğinde tekneye gelebilmektedir. Bu tamamen tercihinize kalmış detaylardan biridir.

Boğazda teknede düğün töreniniz için havai fişek gösterisi, lazer ışık gösterisi gibi seçenekler için de organizasyon firması ile önceden görüşmeniz ve tercihinizi belirtmeniz gerekir.

Boğazda Teknede Düğün Rotası ve Güzergahı

Davetliler için Avrupa yakası ya da Anadolu Yakası iskelelerinden birini tercih etmek gerekir. Turun başlangıç ve bitiş yeri, saati davetlilere daha önceden bildirilmelidir.

Tabi ki düğünler için önemli bir başka hizmette fotoğraf ve video çekimleridir. Dilerseniz bir fotoğraf stüdyosu ile anlaşabilirsiniz. Genellikle organizasyon firmalarının fotoğraf çekimi hizmeti de bulunmaktadır. Ancak bu önemli konuyu son dakikaya bırakmamalısınız. Çünkü muhteşem manzarasında evliliğe adım atışınızın büyülü atmosferini fotoğraflar ile ölümsüzleştireceksiniz.

Boğazda teknede düğün organizasyonu fiyatları, davetli sayısına, yemek menüsüne, yerli yabancı alkollü içki tercihine, müzik, dj, sanatçı tercihlerine göre değişmektedir. 100 – 200 kişilik düğün organizasyonunuz için önceden birkaç firma ile görüşerek fiyat alabilirsiniz. Ancak fiyattan kısmak için kaliteden ödün vermemeye dikkat etmeniz kusursuz ve unutulmaz bir düğün töreni için önemlidir. Bunun dışında Kapadokya Düğün Çekimi için tıklayabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com