kapadokya balona binme fiyatları

Kapadokya Balona Binme

Kapadokya balona binme belki de ömrünüzde yapacağınız en güzel aktivitelerden biri olacaktır. Romantik evlilik tekliflerinizde, özel gün kutlamalarında veya kendinizi özel hissedeceğiniz farklı anda tercih edebileceğiniz en ideal yerler arasındadır. Kapadokya balona binme fiyatlarına dahil olan hizmetler arasında ücretsiz otel transferi, uçuştan önce hafif bir kahvaltı, hatıra madalyası ya da hatıra sertifikası, uçuş sigortası ve uçuştan sonra alkolsüz şampanya ikramı yer almaktadır. Uçuşlar sadece günde 1 defa sabah gün doğumunda yapılmaktadır. Uçuş süresi ortalama 1 saattir. Kapadokya balona binme turlarında kullanılan sepetler 12-28 kişilik arasında değişmektedir. Tur fiyatları ortalama kişi başı 150 euro – 250 euro arasında değişmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Nerede Yapılır?

Turistlerin akın akın binlerce kilometre uzaktan Türkiye’ye gelme sebeplerinden birisi olabilecek güzelliktedir. Kapadokya’nın eşsiz dokusuna gökyüzünden tanık olmak isteyenler, sabahın erken saatlerinde plan yapmalıdır. Balonlar sıcak hava balonu olduğu için hava ısısı arttıkça uçuş yapamazlar. Uçuşa katılmak isteyen konuklar, sabahın erken saatlerinde konaklandıkları yerlerden kahvaltı noktasına götürülür. Henüz kahvaltı devam ederken sıcak hava balonu yavaş yavaş şişirilmeye başlanır. Uçuşa hazır hale getirilir ve daha sonra pilotlar uçuş emniyetiyle ilgili bilgilendirme yapar. Balon turuna çıkarken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Bu konuların başında yer alan maddeler;

  • Tur sırasında balonun içindeyken tecrübe edineceğiniz anlar tahmin edemeyeceğiniz kadar eşsiz bir deneyim olacaktır. Dolayısıyla bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinası veya bir kameraya ihtiyaç duyacaksınız. Hem balonun içinde kendinizi, hem bulutları hem de yerde boylu boyunca serilmiş olan Kapadokya’yı görüntüleme şansını elde edeceksiniz.
  • Günün erken saat aralıkları Kapadokya’da serin olmaktadır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında sepetler yerden yükseldikçe soğuk hava dalgalarında daha da üşüyeceksiniz. Bu sebeple bu mevsimlerde balona binerken daha kalın giyinmeniz gerekmektedir.
  • Balonların oturma alanları olmadığı için en az bir saat ayakta durmak yoracaktır. Sizi yormayacak ayakkabılar tercih etmek son derece işinize yarayacaktır.

Kapadokya Balona Binme Turu Güvenli Midir?

Kapadokya balona binme turları 20 yılı aşkın bir süredir yapılmaya devam etmektedir. Firmaların uçuş ekipleri tam donanımlı, FFA sivil havacılık sıcak balonu lisansına sahip pilotlardan oluşmaktadır. Balonlar sık bir şekilde Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu yönergeye ait kontrol edilip denetlenmektedir. Sıcak hava balonları ile ilgili güvenlik önlemlerinin kontrollü olduğu uçuşlarda zorunlu uçuş sigortası da yapılmaktadır. Balon turunu sağlayacak olan balon pilotları ticari uçuş yapmadan önce belirli ciddi eğitimlerden geçmektedir. Buna ek olarak yüksek rakamda belirli deneme uçuşlarını tamamlamış olmaları da gerekmektedir. Her gün 100’e yakın sayıda balonun uçtuğu Kapadokya’da gerçekleşen turların son derece güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Kapadokya misafirlerinin yapmak istediği aktivitelerin başında balon turu yer almaktadır. Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan Kapadokya balon turu güvenli mi sorusunu bu şekilde yanıtlamak doğru olacaktır. Kapadokya balona binme oldukça keyiflidir.

kapadokya balona binme fiyatları
kapadokya balona binme fiyatları

Kapadokya Balon Turu Hakkına Bilinmesi Gerekenler

  • Uçuşlar gün doğumunda rüzgâr güvenliği sorun yaratmadığı sürece 1 saat süre içerisinde gerçekleştirilir. Toplamda aktivite 2,5- 3 saat sürmektedir.
  • Bütün yolcuların uçuş sigortaları sorunsuz bir şekilde sağlanır. Bu sebeple rezervasyon aşamasında konuklardan kimlik/ pasaport bilgisi de istenmektedir.
  • Hava şartlarından dolayı iptal olan turların, ödemeleri geri iade edilir ya da uygun farklı bir gün için rezervasyon talebi aktarılır.
  • Uçuş saatine 36 saat kala kişisel balona binme turu iptalleri gerçekleştirilmemektedir.
  • Kapadokya sıcak hava balonu turu fiyatları her sezon değişiklik göstermektedir. Zaman zaman yoğunlukların yaşandığını söylemek mümkündür. Rezervasyonlarınızı Kapadokya’ya gelmeden önce gerçekleştirmenizde fayda vardır.
  • Bulunduğunuz otelden gün doğmadan araçlar ile erken saatlerde alınırsınız. Aperatif kahvaltı sunulduktan sonra 1 saatlik balon turu keyfi yapılır. Ardından alkolsüz şampanya ile kutlamalar yapılır ve tekrar otelinize bırakılırsınız.
  • Kapadokya balona binme turistlerin en keyif aldığı aktiviteler arasında yer almaktadır.

Kapadokya Balona Binme Hangi Saatte Gerçekleşir?

Kapadokya’ya geldiğinizde kesinlikle yapmanız gereken popüler aktiviteler arasında Kapadokya balona binme turu yer almaktadır. Kapadokya balon turu, dünyanın çeşitli tatil otoriterince dünya üzerinde yapılabilecek en keyifli aktivitelerindendir. Verilen hizmet kalitesi ve talep yoğunluğuna göre rakamlar sık sık değişkenlik göstermektedir. Sıcak hava balonları genellikle Kapadokya’nın merkezi olarak kabul edilen Göreme’den kalkmaktadır. Uçuş yapmak isteyen kişilerin merak ettiği soruların başında, turun hangi saatlerde yapıldığıdır. Kapadokya balona binme turu genellikle sabahın etken saatlerinde 5 gibi başlayarak yaklaşık 1 saat sürmektedir. Tur acentesi tarafından bulunduğunuz otelden alınarak alana getiriliyorsunuz. Balon turunun gerçekleştiği alana geldiğinizde birbirinden farklı güzellikte balonlar ile karşılaşıyorsunuz. Balonların helyum gazı ile şişirilmesini seyrederek ayrı keyif alıyorsunuz. Bulunduğunuz ortam son derece sürrealist bir hal almaktadır. Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki manzaralarını havadan izlemek katılımcılar için olağanüstü bir deneyimdir. Kapadokya balona binme oldukça eşsiz bir deneyim kazandırır. Ayrıca dilerseniz Antalya balon turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com