Kapadokya Göreme Transferi

0
1191
Kapadokya Göreme Transferi
Kapadokya Göreme Transferi

Kapadokya Göreme transferi için en çok kullanılan ulaşım tipi otobüs seferleri ve havayoludur. Transfer shuttle fiyatı 100 TL dir. Rezervasyon için tıklayabilirsiniz. +905332554767. Araçların hepsinde wifi hizmeti vardır.  Direkt otobüs seferlerinin yanı sıra özellikle yurtiçi turistik turlar modern otobüsler eşliğinde yapılmaktadır. Havayolu ile ulaşım yurtiçi seferlerinin yanı sıra özellikle uluslararası uçuşlar ile yabancı turistler için en çok tercih edilen ulaşım biçimidir. Kapadokya’ya havayolu ulaşımı için iki havaalanı çok müsait konumdadır. Nevşehir Kapadokya Havaalanı ve Kayseri Erkilet Havaalanı yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için yoğun olarak kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi ve kapadokya havalimanı transferi için diğer sayfamıza bakabilirsiniz.

Dünya çapında doğal güzellikleri ve tarihsel geçmişi ile bilinen Kapadokya, İç Anadolu Bölgesi’nde yer Nevşehir ilinde bulunmaktadır. Kapadokya’nın merkezi olarak tanımlayabileceğimiz Göreme, Nevşehir’e yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Göreme, yerli ve yabancı turistler için büyük bir cazibe merkezidir ve yoğun bir turizm hareketine sahiptir.

Kayseri Erkilet ve Kapadokya Havaalanlarından Göreme Transferi

Kayseri Erkilet Havaalanı, Nevşehir şehir merkezine 100 km mesafededir ve havaalanından Göreme’ ye transferler 1 saat sürmektedir.

Kayseri Erkilet Havaalanından direkt olarak Göreme’ ye toplu ulaşım olanağı yoktur.

Kapadokya Göreme Transferi Fiyatları

Yeni araçlar ile Kayseriden ve Nevşehir’ den transfer fiyatları 100 tl dir. Transfer araçlarımız toplam 18 kişiliktir. Kaptanların hepsi tüm sertifikasyonlara sahiptir. Araçların hepsinde wifi hizmeti bulunmaktadır.

Kapadokya Göreme transferi için taksi hizmetleri vardır ama mesafe yüzünden ücretleri yüksektir ve az tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra araç kiralama firmaları vardır ve müşterilerin tatil süresince kullanabileceği bir araç kiralaması sıkça karşılaşılan bir seçenek olmaktadır. Havaalanının içindeki rent car ofislerinin kullanılabildiği gibi daha önceden rezervasyon yapılarak, beklemeden kiralık araca sahip olma olanağı bulunmaktadır.

Bir diğer ve çok kullanılan Kapadokya Göreme transferi ise direkt olarak Göreme’ ye ulaşım olanağı sunan klimalı minibüslerdir. Mercedes-Benz Sprinter,  Volkswagen Caravelle ve Transpoter, Fiat Ducato gibi araçlarla sağlanan bu ulaşım için genelde 60 TL ücret talep edilmektedir.

Diğer bir Kapadokya Göreme transferi de kişiye veya gruplara özel transfer hizmetleridir.  Kayseri Erkilet havalanın çıkışından transfer firmalarının görevli host veya hostesler tarafından karşılanan müşteriler lüks araçlar vasıtası ile Göreme’ ye transfer edilirler. Bu sırada Müşterilerin bagajlarını araçlara taşınması sağlanmakta ve veriş noktasında bagajlar müşterilerin dilediği yere kadar taşınmaktadır. Transferler genelde müşterilerin kalacağı otellere veya müşterinin talep edeceği yere kadar yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saat kadar süren seyahat sırasında bölge hakkında genel bir bilgilendirme, içecek gibi servisler verilmektedir. Yurtdışından gelen konuklar için yabancı dil bilen görevli sağlanmaktadır. Talep edilmesi halinde tatil veya etkinlikler süresince grup veya kişilere şoförlü veya şoförsüz VIP araç ve rehberlik hizmeti verebilecek profesyonel elemanlar temin edilmektedir.

Göreme’ ye Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan çok daha yakın olan bir diğer havaalanı da Kapadokya Havaalanı’dır.  Kapadokya Havaalanı Nevşehir merkeze 26 km ve Göreme’ ye 45 km mesafededir. Kapadokya Göreme transferi için toplu ulaşım olanağı vardır ancak pek yeterli gelmemektedir.

Kapadokya Havaalanından taksi tutarak Göreme’ye hızlı bir şekilde ulaşabilme olanağı vardır. Ayrıca kiralık araç sistemi bu havaalanımızda da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Önceden rezervasyon yaparak veya bizzat havaalanında bulunan rent car ofisleri kullanılarak tatiliniz süresinde kullanabileceğiniz bir aracı kiralayabilirsiniz.  Kapadokya’nın gerçekten büyük bir alan olması birçok kişinin tatillerinde kiralık araç kullanmasına neden olmaktadır.

Kapadokya Göreme transferi için en çok kullanılan yöntemlerden biride minibüsler ile yapılan seferlerdir. Bu seferler için klimalı ve konforlu Mercedes Sprinter,  Volkswagen Caravelle ve Transpoter,  Fiat Ducato gibi markalar ön plana çıkmaktadır. Kapadokya Göreme transferinde en çok tercih edilen yöntem budur. Ulaşım için 100 TL ücret talep edilmektedir. Minibüsler müşteri durumuna göre Göreme içinde uygun bir güzergah izleyerek müşterilerin otel gibi en çok ulaşılması istenen noktalara ulaşımını sağlamaktadır.

Kayseri Erkilet Havaalanından Göreme’ ye olduğu gibi Kapadokya Göreme transferi için de kişiye veya gruplara özel transfer hizmetleri verilmektedir. Kapadokya Havaalanı çıkışında transfer firmalarının görevlileri tarafından karşılanan müşteriler lüks araçlar vasıtası ile Göreme’’ye transfer edilirler. Müşterilerin bagajlarının araçlara taşınması, içecek ikramları sağlanmaktadır. Transferler genelde müşterilerin kalacağı otellere veya müşterinin talep edeceği yere kadar yapılmakta ve bagajlar istenilen yere kadar taşınmaktadır. Kapadokya Göreme transferi gibi tatil veya etkinlikler süresince grup ve kişilere, şoförlü veya şoförsüz VIP araç tahsis edilebilmektedir.  Talep edilmesi halinde rehberlik hizmeti verebilecek yetişmiş elemanlar temin edilmektedir. Yurtdışından gelen konuklar için yabancı dil bilen görevli sağlanmaktadır. Kayseri Göreme havaalanı için tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here