Evlilik ve düğün hazırlıkları içinde ki çiftler, evlilik fotoğrafları için genellikle özel yer ve mekanlar araştırırlar. Hayatlarında ki en özel günü, en özel şekilde ölümsüzleştirmek isterler. Son yıllarda Kapadokya evlilik çekimi evlenecek çiftlerin gözdesi haline gelmiştir. Masalsı coğrafi yapısı, peri bacaları, rengarenk balonları ile Kapadokya ve çevresi evlilik fotoğrafı için hem romantik hem de göz alıcı özelliğe sahiptir.

Daha detaylı bilgi almak için WhatsApp üzerinden +90 538 062 14 66 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri +90 538 062 14 66 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Kapadokya’da ki Peribacaları, bu gün ki doğal yapısını yanardağlardan çıkan lavların, platolar, göller ve akarsular üzerinde tüf tabakası oluşturmakta, zaman içinde bu tüf tabakasının akarsuların, göllerin ve rüzgârın aşındırmasıyla peri bacaları oluşmuştur. Kapadokya Bölgesi’nde binlerce peri bacası bulunmaktadır. Böylesine görkemli muhteşem bir manzara da yapılan Kapadokya evlilik çekimi oldukça dikkat çekici olmaktadır.

Kapadokya evlilik çekimi sadece Türk çiftlerin değil birçok ülkeden yabancı çiftlerinde tercihidir. Her yıl dünyanın bir ucundan evlenmek, balayı ya da evlilik fotoğrafı çekimi için birçok turist Kapadokya’ya gelmektedir. Bunun nedeni Kapadokya’nın hem coğrafi yapısı, hem doğallığı hem de gün doğumu ve gün batımının muhteşem manzarasıdır. Özellikle peri bacalarının ihtişamı muhteşem bir fotoğraf arka fonu olmaktadır.

Kapadokya Evlilik Çekimi Hazırlıklar

Kapadokya evlilik çekimi için genellikle çiftler sabaha karşı daha gün doğmadan hazırlanmakta ve balon ile havalanmakta, gün doğumunu balonda karşılamaktadırlar. Bu sırada fotoğrafçılar belli noktalarda balonun süzülüşünü çekmektedir. Gün doğumu sırasında Kapadokya’nın manzarasının benzeri dünyada yoktur. Büyüleyici, romantizm kokan ve duyguları coşturan bu atmosferde Kapadokya evlilik çekimi yapılmakta ve muhteşem fotoğraflar ile daha sonra albüm hazırlanmaktadır.

Kapadokya evlilik çekimi öncesinde otel rezervasyonları yapılmakta ve çiftler vip transfer hizmeti ile Nevşehir ya da Kayseri Havaalanlarından karşılanmaktadır. Kayseri’den yaklaşık 1 saatte, Nevşehir’den 45 dakikada Kapadokya’ya ulaşılmaktadır.

Kapadokya evlilik çekimi sabaha karşı yapılacağı için çiftler ya bir gün önceden ya da aynı gün gelmekte, havaalanından otele giderek dinlenmekte ve sabaha karşı Vip transfer araçlarla Çekim yapılacak yere ulaştırılmaktadır.  Otelde gelinin saç ve makyajı ekip kuaförleri tarafından yapılmaktadır.

Kapadokya evlilik çekimi için bölgeye gelen çiftler kendilerini adeta bir masal kahramanı olarak hissetmekte ve bu hisler içinde poz vermektedirler. Ortamın büyüleyici atmosferi içinde muhteşem manzara eşliğinde birbirinden güzel fotoğraflar çekilmektedir.

Kapadokya evlilik çekimi için özellikle dış mekan olarak, Peri bacaları, Göreme milli parkı, Aşk Vadisi, Paşabağları, Ürgüp, Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi tercih edilmektedir. Rota belirlenirken başlangıç olarak Peri Bacaları seçilmektedir. Balonların arka fonda rengarenk uçması ve peri bacalarının muhteşem duruşları peri kızı masallarını andırmaktadır.

Ayrıca Kapadokya’da profesyonel rehberler eşliğinde at binerek vadi turları yapılmaktadır. Kapadokya evlilik çekimi için birçok çift at binerek muhteşem vadilerde poz vermektedir. Özellikle gün doğumuyla birlikte havada uçmaya başlayan balonlar önünde at binerken muhteşem pozlar yakalanmakta ve gelin damat fotoğrafları çekilmektedir.

Aynı şekilde arka fonda uçan rengarenk balonların önünde spor klasik bir gelin arabasında giderken fotoğraf çekilmektedir. Sadece fotoğraf değil, video kayıtları ile muhteşem klipler oluşturulmaktadır.

Hem Kapadokya’nın büyüleyici manzarasında hem de kayaların arasına oyulmuş iç mekanlarda Kapadokya evlilik çekimi yapılmaktadır. Birçok manastır, kilise ve yerleşim yerleri tarihi özellikleri ile fotoğraflarda muhteşem etki yaratmaktadır.

Kapadokya evlilik çekimi için özellikle Göreme ve Ürgüp Bölgesi, Aşk Vadisi kırsalları tercih edilmektedir. Güneş batarken Ürgüp Göreme arasında ki Kızıl Vadi’de muazzam bir manzara da fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Güneşin etrafa yaydığı kızıllıktan adını alan Kızıl Vadi de romantik fotoğraflara sahip olmak mümkündür.

Kapadokya, gün doğumundan gün batımına her saati ayrı güzel, uçan balonları ve ihtişamlı peri bacaları ile dünyada örneği az bulunur bir atmosfere sahiptir.  Kapadokya evlilik çekimi için bölgeye gelen çiftler aynı zamanda balayı sürecini de Kapadokya’da geçirmek istemektedirler. Tarihi yapısını koruyan oteller balayı programları ile hizmet vermektedir. İnanılmaz güzellikte ve eşsiz bir ortamda romantik bir balayı isteyenler mutlaka Kapadokya’yı tercih etmeliler. Hem ileri de çocuklarına gösterecekleri muhteşem bir albümleri olacak hem de harika bir balayı geçirmiş olacaklar.

Kapadokya evlilik çekimi için 15 gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Özellikle yaz mevsimi düğünlerin yoğun olması ve talebin çok olması nedeniyle hem otel hem de çekim programı için rezervasyon yaptırmak önemlidir. Tüm bu çekimler sırasında sizler için farklı konseptler de hazırlamaktayız. Klasik arabadan beyaz ata, şömineli otelden halı teraslarına kadar. Bunlar için bizleri arayarak daha fazla ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here