İstanbul Gün Batımı Tekne Turu

0
881
istanbul gün batımı tekne turu
istanbul gün batımı tekne turu

İstanbul, her mevsimi, her saati ayrı güzel, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış muhteşem bir şehirdir. Hele gün batımı denince akla ilk gelen İstanbul’un incisi Boğaziçi’dir. İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı’nda gün batımı manzarasının dünyada eşi benzeri yoktur. Yerli yabancı birçok turist İstanbul gün batımı tekne turu ile bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak için akın etmektedir.

İstanbul gün batımı tekne turu Ortaköy, Eminönü, Kabataş, Üsküdar İskelelerinden başlamakta ve Boğaziçi boyunca muhteşem manzarayı denizden seyretmenin keyfini yaşatmaktadır.

Gün batımının özelliği nedir? Günbatımında, güneş yavaş yavaş inmeye başlar ve masmavi gökyüzü kızıl – bakır tonlarına dönerken bu görsel şölene Boğaziçi’nin tatlı esintisi eşlik eder. Denizin mavi, yeşil renginin yüzlerce tonu ahenkle dans ederken, tek tek ışıkları yanan kıyıdaki sarayların, yalıların, kasırların, hisarların ve tarihi camilerin akisleri suya düşer. Denizin rengi ile ışıkların aksi uyum içinde salınır. İstanbul gün batımı tekne turu ile bu muhteşem ana tanık olmak ayrı bir keyiftir.

Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Dolmabahçe Camii, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Kız Kulesi gibi tarihe tanıklık etmiş, Roma, Bizans ve Osmanlı Devleti gibi farklı kültürlerin eserlerinin bir arada harmanlandığı ve Boğaz üzerine inci gibi dizilişlerini İstanbul gün batımı tekne turu ile seyretmek harika bir deneyimdir.

İstanbul gün batımı tekne turu ile siz İstanbul’un büyüleyici siluetine hayran kalırken martılarda tekneyi takip ederek büyüleyici atmosfere katılırlar. Böylesine etkileyici ve romantik bir anı kim yaşamak istemez.

Boğaziçi her mevsim güzeldir ancak nisan mayıs aylarında ayrı bir güzeldir. Erguvanların kışkırtıcı renkleri İstanbul’u pembe ve mor tonlarına boyar. Bu aylarda İstanbul gün batımı tekne turuna erguvanlar apayrı bir güzellik katar.

İstanbul gün batımı tekne turuna katılmak isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Özel tur firmalarının tekneleri, Şehir Hatları Vapur seferleri ile gün batımında boğaz turu gerçekleşeceği gibi lüks yat turları da seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle gün batımında boğazın eşsiz güzelliğinde evlilik teklifi etmek isteyenler, yıldönümü kutlayanlar, romantik zaman geçirmek isteyen çiftler bu lüks yat turlarını tercih etmektedirler.

İstanbul gün batımı tekne turuna grup olarak katılmak isteyenler kişi sayısına göre önceden rezervasyon yaptırmaları gerekir. İş toplantıları, nişan, düğün törenleri, doğum günü, evlilik yıldönümü kutlamaları gibi davetler için tekne kiralamak mümkündür. Bu özel davetler için kokteyl ya da yemekli tur programları da tercih edilmektedir.

Özellikle İstanbul dışından gelen misafirlerinize İstanbul’u gezdirmek ve tanıtmak için en etkili yol İstanbul gün batımı tekne turu olacaktır.

İstanbul gün batımı tekne turu uzun ve kısa tur şeklinde olmaktadır. Uzun boğaz turu, Eminönü’nden başlayarak Anadolu Kavağı’na kadar gitmekte ve yeniden Eminönü’nde son bulmaktadır. Arada ki İskelelerde inme imkanı da bulunmaktadır. Kısa İstanbul gün batımı tekne turu Ortaköy’den başlayarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne kadar gitmekte ve Ortaköy’de son bulmaktadır. Kısa tur süresi bir saattir. Yemekli İstanbul gün batımı tekne turu yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Şehir Hatları Vapuru İstanbul gün batımı tekne turu Eminönü İskelesi’nden başlamakta, Üsküdar ve Ortaköy İskeleleri’ne uğrayarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden dönüş yapmaktadır. Yine Ortaköy ve Üsküdar İskeleleri’ne uğrayarak Eminönü İskelesi’nde son bulmaktadır.

Uzun İstanbul gün batımı tekne turu, gün batımı ile başlamakta ve yemekli akşam turu ile birleştirilebilmektedir. Gün batımında Eminönü İskelesi’nden başlamakta ve sırasıyla Karaköy, Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy, Akıntıburnu, Bebek koyu, Aşiyan, Rumeli Hisarı, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Kireçburnu, Sarıyer ve Rumeli Kavağı kıyılarından karşı yakaya yani Anadolu Yakasına geçiş yapılmaktadır. Anadolu yakası kıyısına yakın dönüş yolunda sırasıyla Anadolu Kavağı, Beykoz, Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy, Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Üsküdar’dan Eminönü’ne geçerek son bulmaktadır.  Bazı tur şirketlerinin İstanbul gün batımı tekne turu Anadolu yakası ve Avrupa Yakası arasında gidip gelerek farklı rota izlemektedir.

İster tekne kiralayarak ister özel lüks yat ile ister Şehir Hatları Vapuru ile İstanbul gün batımı tekne turu büyüleyici, muhteşem bir gezi olmaktadır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here