Göbeklitepe Balona Binme

Göbeklitepe Balona Binme

Göbeklitepe balona binme ve Göbeklitepe balon turu uçuşlarına başladı. Turizme kazandırılan Göbeklitepe’ de artık balon uçuşları yapılmaktadır. Ortalama 1 saat sürecek uçuşlara transfer hizmeti ücretsiz olacaktır. Otelinizden alınacak ve tekrar otelinize geri bırakılacaksınız. Göbeklitepe Balona binme turu fiyatları kişi başı 1900 TL ile 2300 TL arasındadır. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +90 538 062 14 66 nolu numaraya tıklayabilirsin. Eğer arayarak iletişime geçmek istiyorsunuz +90 538 062 14 66 nolu numaranın üzerine tıklamanız yeterlidir.

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaya adını duyurmuş Göbeklitepe son yıllardaki çalışmasının ardından balon turu uçuşlarına da başladı. Öncelikle yapılan test balon uçuşlarıyla bölgeyi tanıma ve rüzgar limitlerini görmek için denemler yapıldı. Sonrasında uçuşların yapılabileceği üzerine karar kılındıktan sonra turistler için balon turları başlamış oldu. Göbeklitepe’ nin popüler olması özellikle dünyanın ilk tapınaklarının keşfedilmesiyle başladı. Şanlıurfa’ ya 15 km uzaklıkta bulunan ve ulaşımı kolay sağlanan bir bölgededir.

Göbeklitepe Balon Turu Uçuşları
Göbeklitepe Balon Turu Uçuşları

Göbeklitepe Balona Binme ve Fiyatları Hakkında

Dünyanın sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe çevresindeki 300-500 metre civarından balon uçuşlarına hazırlandı. Uçuş alanı olarak hemen Tarihi Göbeklitepe etrafından başlanılacak. Kalkış yeri bu tarihi alana çok yakın olmaktadır. Otelinizden transfer araçları ile bölgeye geldiğinizde sepetlerimizin büyüklüğüne göre uçuşlarınız planlanacaktır. Sepet büyüklükleri 32-24-16 kişilik olamak üzere değişmektedir. Ortalama uçuş süremiz 1 saattir. Uçuş süresi her zaman rüzgar hızına bağlı olarak değişmektedir. Fakat bilinmesi gerek normal balon uçuş limitlerinde sizlerin ortalama 1 saat uçacak olmanızdır. Göbeklitepe balona binme için tek yapmanız gereken bizleri aramak olmaktadır. Uçuşlarımız için en önemli faktörlerden birisi rüzgarın durumu olmaktadır. Rüzgarın durumuna göre balonlarımız havalanmaktadır. Bu uçuş durumu ise sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Sivil havacılığın kontrolü altında Göbeklitepe balon uçuşları gerçekleştirilmektedir. Uçup uçmama bilgisi ise 1 gün önceden kesinlik kazanmış olmaktadır. Balon uçuşları 12 ay boyunca yapılmaktadır. Sezonluk yada bazı dönemlerde uçulmamaktadır. Bu sebeple yılın 12 ayı balona binmek için Şanlıurfa göbeklitepe’ ye gelebilirsiniz.

Şanlıurfa Göbeklitepe Balon Uçuşlarına Neler Dahildir?

 • Konakladığınız yerden otelden, yada lokasyondan ücretsiz olarak transfer hizmeti. Uçuş sonrasında tekrar otelinize yada alındığınız konuma geri bırakılacaksınız.
 • Uçuş öncesinde ücretsiz kahvaltı verilmektedir.
 • Her kişiye özel uçuş sigortası yapılacaktır. Uçuşunuzdan 1 gün önce yapılacaktır.
 • Uçuşunuz bittikten sonra içecek ikramı yapılmaktadır.
 • Her misafirimize firmamız tarafından Göbeklitepe’ de uçtuğunuza dair sertifika yada madalya verilecektir.
 • Son olarak uçuş.

Operasyon sürecimiz hakkında biraz bilgi vermek gerekirse. Sizler balon turu için bizlere ulaştığınızda öncelikle sizlerden rezervasyon için bazı bilgiler almaktayız. Bunlar aşağıdaki gibidir;

 1. İsim Soyisim
 2. TC Kimlik Numaranız
 3. Konakladığınız otel adı.
 4. Oda Numaranız.
 5. Hes Kodunuz

Bu bilgileri sizlerden aldıktan sonra ertesi güne uçuş bilgilerinizi sistemimize giriyoruz. Sonrasında akşam saatlerinde 18:00 – 20:00 arasında sizlere alış saatinizi veriyoruz. Yani Uçuş günü saat kaçta alınacağınız ve lobide olmanız gereken saati veriyoruz. Sizlerin lobide olması yeterlidir. Gelen araçlarımız lobiye girdiğinde sizlerin adını söyleyecektir. Ve transfer işleminiz tamamlanacaktır. Sonrasında uçuş için artık kalkış alanına doğru devam edeceğiz.

Göbeklitepe balona binme turu aynı Kapadokya balon turu gibi olmaktadır. Sepet kişi sayısına göre değişmektedir. Kimi sepetler 28 kişilik olurken kimi sepetler 16 kişilik olmaktadır. Balon uçuşlarında sepet sayısına göre fiyatta değişiklik olmaktadır. Bunun için kaç kişilik sepette uçuş yapmak istediğinizi önceden söyleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Balon Turu
Şanlıurfa Balon Turu

2023 Balon Turu Rezervasyon Bilgisi

Göbeklitepe balon turu için rezervasyon yaptırmanız sizler için önemlidir. Özellikle yoğun dönemlerde ve sezonlarda yer bulabilmeniz için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Yaz aylarında yoğun turist geldiğinden sizde balona binmeden yerinizi garanti altına almalısınız. Bunun için en geç 1 gün öncesinden rezervasyonunuzu tamamlamalısınız. Eğer geleceğiniz tarih önceden belirlenmiş ise; erken rezervasyon yapabilirsiniz. Eğer Kapadokya bölgesinde Kapadokya balon turu yapmak isterseniz diğer turumuzu inceleyebilirsiniz. Göbeklitepe balon uçuşlarımız şu anda başlamamıştır. Yaz ve kış aylarında göbeklitepe değişiklik göstermektedir. Rezervasyon yaptırmak istediğinizde tarih bilgisi almayı unutmayınız.

 

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com