Gün Batımı Boğaz Tekne Turu Fiyatları

Gün Batımı Boğaz Tekne Turu Fiyatları

İstanbul Boğazı, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, muhteşem manzarası ile herkesi büyüleyen, tarihi ve coğrafi güzellikleri ile eski İstanbul siluetini günümüzde de yaşatmaya devam eden İstanbul’ un en önemli noktalarından biridir. Her mevsimi, her saati ayrı bir güzelliktir. Gün batımı ise dillere destandır.

İstanbul’u denizden seyretmek ise apayrı bir keyiftir. Bunun için gün içinde tekne turu seferleri çalışmaktadır. Bu turlar ve fiyatları hakkında tüm merak ettiklerinizi makalemizde bulabilirsiniz.

Gün batımı boğaz tekne turu fiyatlarından önce tekne turları hakkında ki merak edilenleri gözden geçirelim.

Gün batımı boğaz turu
Gün batımı boğaz turu

Öncelikle günün her saatinde boğaz turu imkanı sunan özel tur şirketlerinin kiralık tekne ve tur programları bulunmaktadır. Ayrıca Şehir Hatları Vapur imkanı ile de boğaz turu yapılabilmektedir. Daha özel bir boğaz turu istenler içinse özel yat turları bulunmaktadır. Günbatımı Boğaz Turu 19:00 – 21:00 saatleri arasında 2 saat sürmektedir. Günbatımı turu ile akşam yemekli turu birleştirerek 6 saatlik bir boğaz gezisi tercih edilebilir.

Şehir Hatları Vapuru ile gün batımı boğaz tekne turu fiyatlarına bakalım. Uzun boğaz turu gidiş dönüş fiyatı 25 TL, Uzun boğaz turu tek yön 15 TL’dir. 3-12 yaş arası gidiş dönüş 12,50 TL, tek yön 6 TL’dir.

Kısa gün batımı boğaz tekne turu fiyatları 12 TL, 6-12 yaş arası 6TL’dir. 0-6 yaş arası ücretsizdir.

Özel tur şirketlerinin tekneleri ile gün batımı boğaz tekne tur fiyatları kişi başı 25 TL civarındadır. Ancak yemekli, müzik, dans gibi eğlence seçenekleri olan tur fiyatları tur şirketinin hizmetlerine göre değişmektedir. Yemekli tur fiyatı 300 TL den başlamaktadır.

Lüks yatla gün batımı boğaz tekne turu fiyatları 1500 TL civarındadır. Tabi ki günbatımında evlilik teklifi için lazerli, pankartlı ya da özel konseptli yat tur fiyatları ekstraya girmektedir. Gün batımında Boğaz’da 2,5 saatlik özel yat gezisi kişi başı 350 TL civarındadır.

Standart gün batımı boğaz tekne turu fiyatları, turun süresine, yemekli olup olmamasına ve gezi programına göre 70 ile 300 TL arasında değişmektedir.

Örneğin yemekli gün batımı boğaz tekne turu fiyatları turların paket programlarına göre değişmektedir. Kokteyli, yemekli, çay- kahve ikramlı ya da balık ekmek menülü turlar verdiği hizmetlere göre fiyatlarını belirlerler.

Yemekli gün batımı boğaz tekne turu menüleri ordövr tabağı, balık, tavuk ya da et tercihine uygun ana yemek, ara sıcak, salata, meyve tabağı ve alkollü yerli içecek ikramı yapılmaktadır. İthal içki arzu edilirse ek ücret talep edilmektedir. Dans gösterileri, fasıl, müzik ve yemek menüsü ücrete tabidir.

Bazı teknelerde balık ekmek ikramı vardır. Bu gün batımı boğaz tekne tur fiyatları çok daha hesaplıdır.

İstanbul günbatımı boğaz tekne turunda nereleri göreceksiniz?

Anadolu Yakasında Boğazın girişinde 2500 yıllık eşsiz yap Kız Kulesi görenleri büyülemektedir. Marmara’dan Karadeniz yönüne gidildikçe sırasıyla Dolmabahçe Camii ve Sarayı tarihsel ihtişamı ile tur yolcularını karşılayacaktır. Üsküdar sahillerinin panoramik manzarası, akşamın ilk ışıkları ile beraber görenleri hayran bırakmaktadır. Eski İstanbul Siluetine karşı keyif içinde yolculuk devam eder. Boğaziçi boyunca Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı gibi önemli tarihi eserlerimizin ışık ve gölgeleri boğazın sularına yansımakta ve denizin mavi yeşil sularıyla ahenk içinde dans etmektedir.

İki kıtayı birbirine bağlayan, boğaz köprülerinin altından geçerken güneş yavaş yavaş kaybolmaya başlar ve masmavi gökyüzünün yerini kızıl bakır renk tonları alır. Akıntıburnu, Bebek, Aşiyan, Rumeli Hisarı, Emirgan, İstinye, Tarabya, Kireçburnu, Sarıyer ve Rumeli Kavağı’na ulaşılır. Karşı kıyıda Anadolu Hisarı heybetli duruşu ile tekneyi karşılar. Anadolu yakasının kıyısında tarihi yalıların süzüldüğü Kanlıca, Çubuklu, Paşabahçe, Beykoz, Büyükdere yoğun orman dokusu ile günbatımı turunda görenleri hayran bırakır. Dönüş yolu Anadolu Yakası kıyısı yakından devam eder.

Uzun ya da kısa gün batımı boğaz tekne tur fiyatları her ne kadar yüksek görünse de boğazın vereceği keyfe ve huzura değmektedir.

Gün batımı boğaz tekne tur fiyatları için farklı tur şirketlerinin web adreslerinden ya da seyahat sitelerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com