Milas Yamaç Paraşütü

Milas Yamaç Paraşütü Turu

Milas Örende başlayan yamaç paraşütü turları tüm hızıyla devam etmektedir. Milas yamaç paraşütü turu için sahile gelmeniz yeterlidir. Sizler plajdan alıp Alatepe’ ye çıkartmaktayız. Ortalama yüksekliği 520 metre olan Alatepe’ den uçuşlarımız her gün yapılmaktadır. Tandem uçuş turlarımız için 1-2 gün önceden rezervasyon yaptırmanız yeterlidir. Ören yamaç paraşütü için tandem uçuş fiyatı 1 kişi 1500 TL dir. Milas uçuşlarında fotoğraf ve video uçuş fiyatlarına dahildir. Gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Genellikle Milas uçuşlarımız 15:00-16:00 gibi son bulmaktadır. Bu yüzden uçuş rezervasyonunuz yaptırmanız şarttır. Bu rezervasyona göre sizlere alış saati vermekteyiz.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +905324530363 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Ya da bizleri +905324530363 ten direk arayarak bilgi alabilirsiniz.

Milas paraşüt turlarımız tandem, deneyimli pilotlar eşliğinde yapılmaktadır. Sizi karşıladığımız andan itibaren tandem pilotlarımız ile Alatepe’ye çıkmaktasınız. Eğer aracınız ile geldiyseniz sahile park etmeniz yeterlidir. Deneyimli pilotlarımız Tepeye çıktıktan sonra sonra sizlere 2 dakikalık bir brifing vermektedir. Yamaç paraşütü uçuşu sırasında ve kalkışı sırasında neler yapmanız ile gerekli bilgilerden. Tüm ekipmanları tarafımızca sizlere verilmektedir. Uçuş için rüzgar ve hava durumunun son kontrolleri yapıldıktan sonra artık sırada gökyüzünde süzülmek kalıyor. Uçuşunuz sırasında deneyimli pilotlarımız fotoğraf ve video için sizlere yardımcı olacaktır.

Milas Ören Yamaç Paraşütü
Milas Ören Yamaç Paraşütü

Milas, Muğla’ya bağlı, Ege Denizi kıyısında bir ilçedir. Sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için ideal tatil merkezlerinden biridir. Ancak sakinliğin yanı sıra heyecanda olsun diyenler için Milas yamaç paraşütü etkinliği de birçok yerli ve yabancı turisti buraya çekmektedir.

Muhteşem doğası, masmavi denizi ile yemyeşil ormanları, ılıman iklimi, tarihi yapıları ile görenlerin gönlünde taht kuran Milas, Bodrum Havaalanı’na 15 km mesafededir. Antik kentleri, tarihi yapıları, birbirinden güzel koyları ile tatilcileri kucaklamaktadır. Son yıllarda Milas, paraşüt sporcularının uçuşları ile de popüler olmuştur. Milas sınırları içinde yer alan Alatepe Dağı’nın 620 metre yüksekliğinde bulunan yamaç paraşütü uçuş alanı, hem güvenli hem de oldukça keyifli yamaç paraşütü noktalarından biridir. Ören Mahallesi’nden ulaşım sağlanan uçuş pisti güney yönündedir. Buradan yamaç paraşütü ile yapılan kalkışlar, Ören sahilinde ki iniş pistlerinde son bulmaktadır. Milas yamaç paraşütü yapmak için dağa yürüyerek çıkmak isteyen doğa severler ve trekkingciler, dağ yolunda bulunan yürüyüş parkurundan, muhteşem manzara eşliğinde yürüyüş yapmaktadırlar.

Daha önce hiç yamaç paraşütü deneyimi olmayanlar için oldukça güvenli bir uçuş olanağı bulunan Alatepe Dağı, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de görenleri kendine hayran bırakmaktadır. 12 km sahil şeridi bulunan Gökova Körfezi’ne karşı muhteşem panoramik bir manzaraya sahiptir. Yamaç paraşütü uçuşları sırasında masmavi denizin üzerinde uçmanın keyfi ve heyecanı eşsizdir.

Siz de bu eşsiz manzaraya karşı yamaç paraşütü heyecanını yaşamak isterseniz şimdiden Milas yamaç paraşütü rezervasyonu yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü Bodrum başta olmak üzere Ören ve çevresi, bahar aylarından itibaren yaz sonuna kadar oldukça yoğun turist trafiğine sahiptir. Bu durumda Ören yamaç paraşütü için ilgi ve talepler de doğal olarak yoğun olmaktadır.

Alatepe yamaç paraşütü turu düzenleyen tur firmamız ile iletişim kurarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Eğer tereddüt ediyor ve korkunuz varsa uçuş alanına giderek uçuşların nasıl yapıldığını izleyebilir ve korkunuzu yenebilirsiniz. Deneyimli pilotlar eşliğinde yapılan Tandem uçuşlarında yapmanız gereken tek şey pilotunuzun komutlarına uymak ve kendinizi gökyüzünün sakinliğine bırakıp muhteşem manzarayı izlemektir.

Milas Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılıyor?

Milas Yamaç Paraşütü uçuşundan önce pilotlar uçuş hakkında brifing veriyorlar. Uçuşa geçiş ve uçuş sırasında neler yapılması gerektiği hakkında yapılan bu bilgilendirmeden sonra uçuş yapacak kişiler uçuşa hazırlanıyorlar. Uçuş için kask, dizlik gibi gerekli ekipmanlar pilotlar tarafından veriliyor.  Harness denilen paraşüte bağlanmayı sağlayan kuşak kuşanılıyor ve pilot tarafından güvenlik kontrolleri yapılıyor. Her şey hazır olduğunda pilot koş komutu veriyor. Bu komutla birlikte kalkış pistine doğru koşmak yeterli, rüzgar kuvveti ile havalanmaya başlanıyor. Bu ilk uçuş anı adrenalin tavan yapsa da kısa süre sonra gökyüzünün dinginliği ve muhteşem manzara sayesinde heyecan yerini huzura bırakıyor. Pilotunuz uçuş sırasında tüm güvenliği sağlıyor ve size sadece anın keyfini çıkarmak kalıyor. Pilotunuz uçuş sırasında video kaydı yapıyor ve uçuş sonunda bu kaydı alabiliyorsunuz. Tabi ki uçuş sırasında siz de fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Milas bölgesi için bodrumdan kalkan araçlar bulunmaktadır. Eğer Milas ören de bulunmuyorsanız, Bodrum servis araçlarını kullanabilirsiniz. Bu servis araçları ile milas lokasyonuna gelmeniz yeterlidir. Daha sonrası için sizleri almaktayız.

Milas Yamaç Paraşütü uçuşları genellikle sabah saatlerinde yapılmaktadır. Öğleden sonra rüzgar daha etkili olduğu için ancak profesyoneller uçuş yapabiliyorlar. Alatepe pistinden yapılan uçuşlar gökyüzünde daha fazla kalabilmek açısından büyük avantaj sağlıyor. İnişler Ören sahiline yapılıyor. Bu muhteşem paraşüt atlayışı deneyimi sonrasında kendinizi Ege Denizi’nin masmavi sularına atarak doyasıya yüzebilirsiniz.

Milas Ören Uçuş Tepesi - Alatepe
Milas Ören Uçuş Tepesi – Alatepe

Milas Yamaç Paraşütü Fiyatları

Milas Yamaç Paraşütü, yılın on iki ayı yapılabilmektedir. Ancak ilkbahardan itibaren yaz ayları boyunca talepler oldukça fazladır. Bu yüzden bu tarihlerde Ören Yamaç Paraşütü fiyatları biraz daha farklılık gösterebilmektedir. Sezon sonunda fiyatlar aşağı çekilmektedir. Bu sebeple gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız hem fiyat açısından size net bir açıklama olacaktır. Fiyatlarımız kişi başı olmaktadır. Fotoğraf ve video çekimi için ayrıca fiyat alabilirsiniz. Fotoğraf ve video çekimi dahil Milas yamaç paraşütü fiyatı 1 kişi için 600 tl dir. Fiyatımıza transfer dahil olmaktadır. Sizleri plajımızdan alıp Alatepe’ ye çıkartmaktayız.

Pandemi sürecinde turizmin yavaşlaması nedeni ile yamaç paraşütü fiyatları da geçen yıla göre artmamış durumdadır. 2022 yaz aylarında pandemi sürecinin daha rahat olacağı düşünülmektedir. Güncel fiyatlar konusunda Milas Yamaç Paraşütü turu düzenleyen firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ören Yamaç Paraşütü turlarında uçuş pistine ulaşım firmalar tarafından sağlanmaktadır ve tur ücretine dahildir. Bodrum Yamaç Paraşütü sırasında özel bir giysi gerekmemektedir. Günlük hayatta giyilen kıyafetler ve spor ayakkabı olması yeterlidir.

Milas Yamaç Paraşütü Uçuşları
Milas Yamaç Paraşütü Uçuşları

Milas Yamaç Paraşütü Kimler için Uygun değildir?

Özellikle hamileler, kalp ve tansiyon hastalığı olanlar, sara ve psikolojik rahatsızlığı olanlar, yükseklik korkusu olanlar ve astım hastaları Milas Yamaç Paraşütü turuna katılamamaktadır. Uçuş öncesi kilonuzu da bizlere bildirmenizde fayda var. 100-110 kg dan fazla misfairlerimiz için uçuş uygunluğu bulunmamaktadır.

Yamaç paraşütü uçuşunda yaş sınırı 5’tir. 5 Yaşından büyük çocuklar için oldukça güvenlidir. 18 yaş altı için ebeveynlerden izin belgesi istenmektedir. Bir başka aktivitemiz olan göbeklitepe balona binme için sayfamıza bakabilirsiniz. Türkiye’ nin farklı yerlerinde yamaç paraşütü firmamız bulunmaktadır. Uçuşlarınızı İstanbul, Tekirdağ Uçmakdere, Adapazarı Serdivan, Kapadokya, Pamukkale Dinamit Tepe, Fethiye Babadağ gibi lokasyonlarda bizimle uçabilirsiniz. Tüm lokasyonlarımız için farklı fiyatlarımız olmaktadır. Uçuş tarihinizden önce bizleri arayabilir hem fiyat bilgisi hem de detaylar için gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 

© 2013 - 2023 Gezginkolik.com