İstanbul Pazar Turları

0
1228
İstanbul Pazar Turları
İstanbul Pazar Turları

İstanbul, çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır ve hemen her saat yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ancak istanbul pazar turları da en az AVM ler kadar yoğun ilgi görmektedir. Özellikle kadınların vazgeçilmezidir semt pazarları. Rengarenk tezgahlarda sebzeden meyveye, giyimden ayakkabıya, aksesuardan ev eşyalarına her şeyi uygun fiyatlara bulmak mümkündür. Özellikle sosyete pazarlarında ünlü markaların ihraç fazlası ürünleri oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadır.

İstanbul’da ki semt pazarları sadece İstanbullular tarafından değil çevre illerden de ziyaretçi akınına uğramaktadır. Öyle ki İstanbul pazar turları düzenlenmekte ve gruplar tarafından yoğun talep görmektedir. Birçok tur şirketi belli başlı pazarlar için İstanbul pazar turları düzenlemektedir.

İstanbul Semt Pazarları

Tarihi Kadıköy Salı Pazarı

Salı Pazarı, İstanbul’un en eski pazarlarından biridir. Salı ve Cuma günleri kurulmaktadır. Salı günleri meyve sebze ağırlıklıdır. Cuma günleri ise tekstil ürünlerinden ayakkabı çantaya, mutfak gereçlerinden ev mefruşatına akla gelebilecek her eşyayı bulmak mümkündür. Birçok ünlü markanın ihraç fazlası ürünleri bu pazarda uygun fiyatlara satılmaktadır. İstanbul pazar turları için en rağbet gören pazarlardandır. Kadıköy Rasimpaşa’da kurulan Salı Pazarı her hafta müdavimlerinin akınına uğramaktadır. Metro, otobüs, minibüs ile ulaşımı kolayca sağlanmaktadır.

Perşembe Sosyete Pazarı

Uzun yıllar Ulus’ta Akmerkez karşısında kurulan Ulus sosyete pazarı, Ortaköy’de kapalı, modern bir Pazar alanına taşınmıştır. Ancak hala Ulus Sosyete Pazarı olarak bilinmektedir. Perşembe ve Pazar günleri kurulan pazarda ünlü markaların ihraç fazlası giyim, çanta, ayakkabı, aksesuar, kozmetik, ev tekstili, zücaciye, gibi ürünleri satılmaktadır. Yoğun ilgi gören pazarda ünlülerden ev hanımlarına birçok kesimden alışveriş yapan insanlara rastlamak mümkündür.  Kalitenin uygun fiyata alınabileceği ender alışveriş yerlerinden biridir. Beşiktaş dışındaki semtlerden de buraya alışveriş yapmaya gelenler oldukça fazladır. Hatta İstanbul pazar turları arasında en çok tercih edilen pazarlardan biridir.

Fatih Çarşamba Pazarı

istanbul pazar turları
istanbul pazar turları

Çarşamba günleri Fatih Camii’nin arkasına kurulan Pazar, İstanbul’un en eski pazarlarındandır. Ayrıca en büyük pazarıdır. Geniş kolları ile birçok sokağa yayılan Fatih pazarında giyim, ayakkabı, çanda, zücaciye, mefruşat, hediyelik eşya, oyuncak dahil olmak üzere binlerce ürün satılmaktadır. İstanbul’un her yerinden alışverişe gelen ziyaretçiler yanı sıra İstanbul pazar turları ile çevre illerden gruplarda günü birlik Çarşamba Pazarı’na gelmektedir.

İstanbul Pazar Turları – Sosyete Pazarları

Erenköy Sosyete Pazarı

Perşembe günleri Erenköy minibüs yolu üzerinde kurulmaktadır. Ünlü markaların orijinal etiketli ürünlerinin oldukça uygun fiyata satıldığı Erenköy Pazarı en İstanbul’un en popüler pazarlarındandır. İstanbul ve çevresinden birçok kişi ve grup Erenköy Pazarına alışverişe gelmektedir. Metro, dolmuş minibüs ve otobüs ile kolayca ulaşılabilmektedir. Erenköy pazarının başlıca müdavimleri kadınlardır. Kadıköy Belediyesinin web sitesi için tıklayınız.

Yeşilköy Sosyete Pazarı

İstanbul pazar turları arasında en yoğun ilgiyi gören Pazar yerlerinden biridir. Yeşilköy ve Florya arasında sahil yolunda Çarşamba günleri kurulmaktadır. Daha çok giyim üzerine olan tezgahlara rağbet fazladır. Bunun nedeni moda olan ürünleri bulunmakta ve bu ürünleri daha uygun fiyata satın almak mümkündür. Pazar yerine ulaşımda oldukça kolaydır. Marmaray ve otobüs ile ulaşılabilmektedir. İstanbul pazarları içinde eski ve kaliteli olanlardan biridir.

Bahçeşehir Pazarı

Son yıllarda popülerlik kazanan Bahçeşehir pazarı, Salı ve Cumartesi günleri Pazartürk kapalı alanında kurulmaktadır. Pazarda giyimden ayakkabı – çanta, iç çamaşırı, gözlük, saat, kozmetik ürünler yanı sıra ev tekstili, mutfak gereçleri, ev eşyaları gibi ürünler satılmaktadır. Bu ürünlerin ortak özelliği ise kaliteli oluşlarıdır. Birçok ünlü markanın orijinal ürünleri ve replikalarını uygun fiyata bulmak mümkündür. Oldukça geniş bir alanda düzenli bir pazardır. Rahat bir şekilde alışveriş yapılmaktadır. İstanbul’un birçok bölgesinden ziyaretçileri olduğu kadar İstanbul dışından da gelenler az değildir. Özellikle istanbul pazar turları içinde en çok tercih edilen pazarlardandır.

Sosyete pazarlarının özelliği, son moda kıyafet ve ürünleri barındırması, her kesimden müşteri portföyüne sahip olması, mağaza ürünlerinin uygun fiyatlarla satılmasıdır. Neredeyse ürünün mağaza fiyatının yarısına satıldığı bu pazarlar, özellikle kadın müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Bu pazarlarda yiyecek içecek de bulunmakta, müşteriler yorulduğu zaman dinlenecekleri temiz, düzenli ve kaliteli mekanlar bulunmaktadır.

İstanbul’da hemen her semtte Pazar kurulmaktadır. Sebze meyve ürünleri yanı sıra giyim eşyalarına da yoğun bir şekilde talep olmaktadır. Her bütçeye uygun istanbul restoranları için tıklayınız.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here