istanbul gün batımı cruise tekne turu

İstanbul Gün Batımı Cruise Tekne Turu

İstanbul Boğazı, panoramik manzarası, tarihi ve coğrafi güzellikleri ile istanbul’un en önemli noktalarından biridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan istanbul Boğazı’nı tekne turlarına katılarak ya da tekne ve yat kiralayarak bu muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz. Böylece istanbul gün batımı cruise tekne turu ile her iki yakadaki tarihi sarayları, hisarları, köprüleri ayrıca Adalar ve Poyrazköy çevresinin güzelliklerini de görebilirsiniz.

İstanbul’da gün batımı denince istanbul Boğazı ilk akla gelen yerdir. Güneşin yavaş yavaş kaybolması sırasında mavi gökyüzünün kızıl ve bakır tonlarına dönüşmesi, denizin mavi yeşil renginin ahenkle dansını, kıyıda ki sarayların, yalıların tek tek yanan ışıkları ile çok kıymetli bir mücevher gibi ışıldamasını ve boğazın tatlı esintisini ve mis gibi deniz kokusunu istanbul gün batımı cruise tekne turu ile yaşayabilirsiniz.

istanbul gün batımı cruise turu
istanbul gün batımı cruise turu

İstanbul Gün Batımı Cruise Tekne Turunda Göreceğiniz Yerler

İstanbul gün batımı cruise tekne turuna çıktığınızda Asya Yakasında Boğazın girişinin kilometre taşı Kız Kulesini görürsünüz. Boğaz trafiğinin en hareketli olduğu ve istanbul’un simgesi Şehir hatları vapurlarını, yolcu motorlarını, dünyada hiçbir yerde göremeyeceğiniz zarif bir akışı görebilirsiniz. Marmara’dan Karadeniz yönüne çıktığınız istanbul gün batımı cruise tekne turunda Dolmabahçe Camii ve Sarayı tarihsel ihtişamı ile sizi karşılayacaktır. Bu arada Üsküdar sahillerinin panoramik manzarası, akşamın ilk ışıkları ile beraber gözünüzü alacaktır. Dünyaca bilinen, istanbul’un simgesi Eski istanbul Silueti tam olarak sizi selamlıyor olacaktır. Böylece istanbul gün batımı cruise tekne turunun ilk adımlarını atmış olacaksınız.

Tekneniz ilerledikçe Boğaziçi boyunca göreceğiniz Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı gibi bu gün birinci sınıf tarihi eserlerimiz olarak tescillenen, ışık ve gölgeleri boğazın nazlıca akan sularına yansıyan saray ve kasırların önünden geçersiniz.

Boğazın gerdanlıkları, iki kıtayı bağlayan, dünyada emsali olmayan köprülerin altından geçerken eski ve yeni istanbul’un ihtişamını hissedersiniz. İlk köprü olan Boğaziçi Köprüsünü geçince boğazın en dar yeri Akıntıburnu, keskince bir dönemeçle Bebek Koyu’na açılıverir. Bir kıyıda Bebek, karşı kıyıda Kandilli’yi geçtikten sonra şarkılara ilham olmuş Aşiyan ve hemen bitişiğinde heybetli Rumeli Hisarı’na varırsınız. Rumeli Hisarı’nın tam karşısında daha mütevazi ama güven veren Anadolu Hisarı size tebessüm etmektedir.

istanbul sunset cruise
istanbul sunset cruise

İkinci Köprü istanbul gün batımı cruise tekne turunun kısa tur tabir edilen dönüş noktasıdır. Uzun tur ise Anadolu ve Rumeli Kavağı’na kadar neredeyse Karadeniz’e uzanan tam bir Boğaziçi turudur.

İkinci Köprü ile beraber Emirgan, İstinye, karşı kıyıda Kanlıca, Çubuklu sizleri karşılar. Yeniköy karşı komşusu Paşabahçe geçilir. Ve sonrasında Boğazın genişlemeye başladığı noktada tekneniz karşı kıyının sevimli kasabası Beykoz, karşı komşuları Tarabya ve Kireçburnu’na ulaşır. Boğazın en büyük doğal limanı Büyükdere ile Boğaziçi’nin son keskin dönemecine ulaşılır. Asya Yakası, yoğun orman dokusu ile sakinliği simgelerken Büyükdere, canlı hayatı ile dikkatinizi çekecektir. İstanbul gün batımı cruise tekne turu sonlara yaklaşırken Boğazın en büyük kasabası Sarıyer’e ulaşırsınız. Sarıyer’den sonra uzun Boğaziçi turunun son adımları Rumeli Kavağı ve son durak Anadolu Kavağı’dır.

Dönüş yolu Rumeli Kavağı’ndan başlar ve ters yönde ama güzergahlar değiştirerek kah Asya kah Avrupa Yakası’na yakın devam eder. Bu istanbul gün batımı cruise tekne turu inanılmaz bir deneyim olarak anılarınızda yerini alacaktır.

Gün batımında bu müthiş atmosferi özel günlerinizde dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Grup olarak katılabileceğiniz istanbul gün batımı cruise tekne turunda dilerseniz kokteyl, dilerseniz davet yemeği seçenekleri için rezervasyon yapabilirsiniz. Doğum günü, evlilik yıldönümü, evlilik teklifi, iş toplantıları gibi özel durumlar için kişi sayısına uygun tekne kiralayabilirsiniz.

İstanbul gün batımı cruise tekne turu minimum 2 saatten başlar turun türüne göre 8 saate kadar değişir. Yemekli turlarda süre daha uzun olmakla birlikte sadece günbatımı saatlerinde kokteyl hizmeti bulunmaktadır. Müzik eşliğinde yemekli istanbul gün batımı cruise tekne turu ile misafirlerinizi muhteşem bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Tekne hareket ettiğinde boğazın eşsiz manzarasına karşı sunulan hoş geldin kokteyli, ardından ana yemek menüsü ile geceyi karşılayabilirsiniz. Boğazın büyüsüne kapılıp, istanbul şarkıları eşliğinde Türk kahvenizi yudumlar ve huzuru içinize çekebilirsiniz.

İstanbul gün batımı cruise tekne turu birçok şirket tarafından yapılmaktadır. Ayrıca şehir hatlarının özel vapurları ile de gerçekleşmektedir. Tekneleri, fiyatları ve sunduğu hizmetlere göre benzer fiyatları içermektedir. Özel günler için yat veya tekne kiralayabilir, misafirlerinizin sayısına ve konseptinize uygun tekne seçebilir, dilediğiniz gibi istanbul gün batımı cruise tekne turu gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz gün batımı turu ile başlayarak geceye kadar boğazın keyfini özel teknelerle çıkarabilirsiniz. Tüm bunların dışında isterseniz yabancı misafirlerimiz için
istanbul Bosphorus Sunset Cruise on Luxury Yacht sayfamıza tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda Boğaz turu fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com