istanbul gün batımı boğaz turu

İstanbul Gün Batımı Boğaz Turu

İstanbul denince ilk akla gelen Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazıdır. Eşsiz manzarası ile dünyada görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Özellikle istanbul gün batımı boğaz turu oldukça etkileyici ve romantizme davet eden anlardır. Gün batımı boğaz turu ile İstanbul’un büyüleyici siluetine hayran kalmamak mümkün değildir.

Gün batımında, masmavi gökyüzü, kızıl ve bakır tonlarına dönerken bu görsel şölene Boğazın tatlı esintisi eşlik eder. Bu anın büyüsünü yaşamak için istanbul gün batımı boğaz turu ideal bir tercih olmaktadır. Gün batımı boğaz turu ile Boğaziçi’nin köprülerini, tarihi yalıları, sarayları, hisarları ve kuleleri seyretmek, o büyüleyici manzaranın tadını çıkarmak hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Boğaziçi boyunca Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi tarihe tanıklık etmiş, ihtişamları ile boğaz üzerine inci gibi dizilmiş yapılara hayran kalmamak mümkün değildir. Aynı zamanda denizin kokusunu içinize çekerek ve martı seslerini dinleyerek güneşin batışını izleyebilirsiniz.

istanbul gün batımı boğaz turu
istanbul gün batımı boğaz turu

Her mevsimi bir başka güzel olan Boğaziçi, erguvan dönemi olan nisan ve mayıs aylarında renk cümbüşüne dönmektedir. Denizin mavisi, gökyüzünün kızıllığı ve rengarenk erguvanlar ile gün batımında boğazda büyüleyici, romantik ve eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.

Gün batımı boğaz turu ile Roma, Bizans ve Osmanlı Devleti gibi farklı kültürlerin eserlerinin bir arada harmanlandığı muhteşem ve eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz. Güneşin batışı ile şehrin parıltılı ışıklara bürünmesini ve bambaşka bir dünyaya sürüklenme hissini tadacaksınız.

İstanbulda gün batımı boğaz turu için tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Ortaköy, Eminönü ve Üsküdar’dan kalkan bu tekneler ile günbatımının ve eşsiz Boğaziçi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Gün batımı boğaz turu şehir hatları vapurları, özel tekne turları ve lüks yat turları ile yapılmaktadır.

İstanbul günbatımı boğaz turu tercih etmenizin birçok nedeni olabilir. Boğazda sevgilinizle romantik saatler geçirmek hatta evlilik teklifini günbatımının etkileyici atmosferinde yapmak, Arkadaş grubunuzla büyüleyici günbatımı manzarasını izlemek, nişan, düğün, doğum günü, evlilik yıldönümü kutlamalarınızı istanbulda gün batımı boğaz turu ile başlayıp mehtaplı gece turlarına geçiş yapabilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun istanbul gün batımı boğaz turu duygusal, romantik, insanın içine işleyen huzurlu bir atmosferdir. Dilerseniz özel tekne kiralayarak, isterseniz paket istanbul gün batımı boğaz turu seçenekleri ile boğazın eşsiz saatlerine tanıklık edebilirsiniz.

Avrupa ve Asya kıtalarının birbirinden güzel ve heybetli tarihi noktalarını, yapılarını, hisarlarını, boğaz köprülerini, muhteşem yalıları gün batımının eşsiz atmosferinde seyretmek istiyorsanız istanbul gün batımı boğaz turu şehir hatları vapurları, özel tekne turları ve lüks yat turlarını tercih edebilirsiniz.

Grup olarak tekne kiralayabileceğiniz gibi lüks yat günbatımı turlarına katılabilirsiniz. Hatta nişan, düğün, doğum günü kutlamaları, iş toplantıları, özel partilerinizi tekne kiralayarak eşsiz boğaz havasının ve manzarasının büyüsüne kapılabilirsiniz. Özel davetleriniz için İstanbul gün batımı boğaz turu kokteyli ve ardından mehtaplı gece boğaz turu yemek ve kutlaması ile devam edebilirsiniz. Özellikle İstanbul dışından gelen misafirlerinizi ağırlamak için muhteşem bir seçimdir. İstanbul’u boğaz turu ile onlara tanıtmak hele de günbatımının büyüleyici atmosferinde yemek ya da içki ikramları ile unutulmaz bir istanbul gün batımı boğaz turu yaşatmak mükemmel olacaktır.

Yurt dışından İstanbul’a gelen birçok turistin önceliği boğaz turlarıdır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında akşamüstü güneş batarken eşsiz bir manzaraya bürünen İstanbul’u denizden seyretmek turistleri etkilemektedir.

İstanbul gün batımı boğaz turu uzun ve kısa olmak üzere iki türlüdür. Kısa olan tur Ortaköy’den başlamakta ve iki köprü arasında yaklaşık bir saat sürmektedir. Uzun tur, Eminönü’nden başlamakta Anadolu Kavağı’na kadar gidilip mola verilmekte ve Eminönü’ne geri dönülmektedir.

İstanbul Gün Batımı Boğaz Turu Hakkında

İstanbul günbatımı boğaz turu, yemekli olursa yaklaşık 2 buçuk 3 saat sürmektedir. Güneş ufukta yavaşça kaybolurken, denizin üzerinde beliren renklerin dansı ve kıyıda tek tek yanmaya başlayan ışıkların uzaktan eşsiz bir mücevher gibi parıldaması, hafif bir esinti eşliğinde boğazın huzur veren havası… Bu muhteşem görsel şova tanık olmak istiyorsanız mutlaka günbatımı boğaz turuna katılın. Özel günlerinizin unutulmaz olmasını istiyorsanız istanbul günbatımı boğaz turu tercih ediniz. İstanbul Boğazının eşsiz manzarasında, coşkuyu da, duygusallığı da mutluluğu da yaşayabilirsiniz. Yemekli boğaz turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com