İstanbul Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

İstanbul Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

İstanbul, her mevsimi, her günü, her saati ayrı güzel bir şehirdir. İstanbul’a güzellik katan en önemli yer dillere destan Boğaziçi’dir. Asya ve Avrupa kıtaları arasında gerdanlık gibi uzanan Boğaziçi, iki kıtayı birbirine bağlamaktadır. Gün batımı, İstanbul Boğazı’nın manzarasının muhteşem olduğu saatlerdir. Gün batımında İstanbul Boğazı’nı tekne turlarına katılarak ya da tekne ve yat kiralayarak gezebilirsiniz. Boğazda yapılan istanbul gün batımı boğaz tur fiyatları tekne özelliklerine göre değişmektedir.

İstanbul Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

İstanbul gün batımı boğaz tur fiyatları, özel tur şirketlerinin verdiği hizmetlere göre değişmektedir. Şehir Hatları vapurları ve özel tekne turlarının yemeksiz gezi turu kişi başı 225 TL civarındadır. Ancak yemekli, müzik, dans gibi eğlence seçenekleri olan tur fiyatları daha fazla olmaktadır. Boğaziçi’ni gün batımında lüks bir yatla gezmek isterseniz fiyat 2500 TL’den başlamaktadır. Geleneksel İstanbul Boğaz turu için pek çok seyahat firması seferler düzenlemektedir. Boğaz turuna katılmak isteyenler, Eminönü, Kabataş veya Beşiktaş iskelelerinden tekneye biniş yapmaktadırlar. Standart istanbul gün batımı boğaz tur fiyatları, turun süresine, yemekli olup olmamasına ve gezi programına göre 2500 ile 5500 TL arasındadır.

Ayrıca gün batımında boğazda özel davet, doğum günü kutlaması, iş yemeği, düğün, nişan gibi özel günler için fiyatlandırma konsepte, kişi sayısına, yemekli olup olmamasına göre değişmektedir.

İstanbul Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları
İstanbul Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

Yemekli günbatımı turlarında fasıl, dans, canlı müzik gibi eğlence programları da isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Bu tür organizasyonlar için tur şirketleri ayrıca fiyatlandırma yapmaktadır. Yaklaşık 350-400 TL arasında değişen bu turlarla boğazın muhteşem manzarasına karşı yemek yerken, eğlenilmektedir. Özel eski İstanbul eğlenceleri ve şarkıları eşliğinde muhteşem İstanbul siluetine bakarak keyifli ve nostaljik bir akşam geçirilmektedir.

İstanbul gün batımı boğaz tur fiyatları paket program olarak ücretlendirilmektedir. Ücrete tabi olan hizmetler, tekne ile boğaz gezisi, rehber hizmeti, yemek hizmetidir. Günbatımı Boğaz turu, yemekli olabileceği gibi yemeksiz ya da kokteyl tarzında olabilmektedir. Balık ekmek menüsü de tercih edilen seçeneklerden biridir. Yemeksiz istanbulda gün batımı boğaz tur fiyatları, 270 TL civarındadır. Bu turlarda tur haritası ve çay, kahve ikramı olmaktadır. Ayrıca teknelerde içecek ve atıştırmalık alabileceğiniz büfeler bulunmaktadır.

Serbest İnmeli Binmeli İstanbul gün batımı boğaz tur fiyatları 185 TL civarındadır. Bu tura katılanlar 4 farklı durakta inerek boğazın kıyısında ki önemli ve tarihi yerleri gezebilmekte ve aynı duraktan tekneye binerek boğaz turuna devam edebilmektedir. Bu inmeli binmeli tur gezisi için ayrı bilet almaya gerek yoktur. Böylelikle denizden izlediğiniz tarihi yapı ve önemli mekanları yakından görüp gezme şansı olmaktadır. Boğaziçi ve Haliç’te iki saatlik gün batımı boğaz tur fiyatları 180 TL civarındadır. Bu günbatımı turlarına her gün saat 16:00 ve 18:30 da katılabilirsiniz.

Gün batımı boğaz tur fiyatları, 3-7 yaş için % 50 indirimlidir. 0-2 yaş çocuklara ücretsizdir.

İstanbulda gün batımı boğaz tur fiyatları turun niteliğine göre değişmektedir. Gün batımı ile başlayan ve mehtap turu olarak devam eden yemekli ve eğlence programlı uzun turlar ile 2 saatlik kısa tur fiyatları oldukça farklıdır. Yemekli İstanbul gün batımı boğaz tur fiyatları, menüye göre de değişmektedir. Bazı tur teknelerinde balık ekmek ikramı vardır. Bu turlar çok daha hesaplıdır.

Özel firmalar ve Şehir Hatları istanbul gün batımı boğaz tur fiyatları farklılık göstermektedir. Bazı özel tur firmaları yolculara ziyaret edilecek duraklardaki müze ve tarihi yerler için indirim uygulamaktalar. Şehir Hatları gün batımı boğaz tur fiyatları, gidiş dönüş uzun turlar için kişi başı 25 TL, tek yön kişi başı 15TL’dir. Kısa tur fiyatları ise 12 TL, mehtap turları ise 20 TL’dir.  6-12 yaş arası çocuklara % 50 indirim uygulanmaktadır.  0-6 yaş arası ücretsizdir.

Davetler, kutlamalar, organizasyonlar için istanbul gün batımı boğaz tur fiyatları, uzun turlar kişi başı 175 TL, kısa tur 165 TL civarındadır. Özel yat kiralama ise 2500 TL’den başlamaktadır. Gün batımı boğaz tur fiyatları için tur şirketlerinin web sayfalarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Biz bu makalede genel fiyatlandırmalardan bahsettik. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi gün batımı boğaz tur fiyatları tur programına, tur sırasında yapılacak aktivitelere, turun süresine ve özel taleplere göre değişmektedir.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com