İstanbul Boğazı Yemekli Tur

0
831
İstanbul Boğazı Yemekli Tur Fiyatları
İstanbul Boğazı Yemekli Tur Fiyatları

Özellikle İstanbul Boğazı yemekli tur programları ile müthiş manzara eşliğinde yemek yemek muhteşem bir seçimdir. İstanbul Boğazı, Asya ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan, kıyı şeridi boyunca tarihi yapıları ile herkesi büyüleyen, muhteşem panoramik manzarası ve coğrafi konumuyla dillere destan olmuş önemli bir yerdir.  Yerli ve yabancı birçok turistin, İstanbul’da yaşayanların nefes almak ve huzur bulmak için katıldığı Boğaz gezi turları ile İstanbul’u izlemek, hissetmek ve yaşamak mümkündür.

Boğaz turu yapan birçok firma bulunmaktadır. Hazır İstanbul boğazı yemekli tur programlarını tercih edebileceğiniz gibi, tekne kiralayarak da boğazın keyfini sürebilirsiniz. Özellikle davetleriniz, düğün, nişan, doğum günü törenleriniz için kişi sayısına uygun tekne kiralamanız mümkündür. Aynı şekilde iş toplantıları da İstanbul boğazı yemekli tur ile yapılmaktadır.

İstanbul boğazı yemekli tur seçeneklerinden biri de Şehir hatları vapurlarının özel programlarıdır. İnternet üzerinden İstanbul boğazı yemekli tur seçeneklerine ulaşabilir, sizin için en uygun tur programına katılabilirsiniz. Yemek çeşitleri, ücretleri, tekne içi aktiviteler hakkında internet üzerinden bilgi alabilirsiniz.

İSTANBUL BOĞAZI YEMEKLİ TUR ÖZELLİKLERİ

İstanbul boğazı yemekli tur programları gündüz saatlerinde de olmasına karşın akşam yemeği saatleri daha çok tercih edilmektedir.

Rezervasyon talebiniz sırasında kişi sayısını ve tercih ettiğiniz menüyü belirtmeniz gerekir. Aynı şekilde sınırsız alkollü ve alkolsüz içecek seçiminizi de belirtiniz.

İstanbul boğazı yemekli tur kalkış saatleri genelde 20:00 – 20:30 olmakta. Turun bitiş saati de 23:45’tir. Yaklaşık 3 saat süren İstanbul boğazı yemekli tur geziniz sırasında katılacağınız tur şirketinin farklı organizasyonları olmaktadır. Bunlar dans gösterileri, canlı müzik programları gibi eğlencelerdir.

İSTANBUL BOĞAZI YEMEKLİ TUR GÜZERGAHI

İstanbul boğazı yemekli tur güzergahı teknenin kalkış noktasına göre düzenlenmektedir. Genellikle Güzergah başlangıç noktası Avrupa Yakası Beşiktaş veya Ortaköy İskelesi’nden başlar ve Avrupa Yakası kıyı şeridini takip ederek Beşiktaş,  Çırağan Sarayı’ndan Anadolu Yakasına Beylerbeyi’ne ilerler. Anadolu Yakası kıyı şeridi boyunca Çengelköy, Kandilli, Anadolu Hisarı, Kanlıca, Çubuklu ve Paşabahçe’yi geçerek Beykoz’a ulaşılır. Beykoz da demir atılır ve yemek servisi başlar.  Daha sonra Avrupa Yakası’na Rumeli Kavağı’na geçilir ve sırasıyla Sarıyer, Büyükdere, Kireçburnu, Tarabya, Yeniköy, İstinye, Emirgan, Balta Limanı, Rumeli Hisarı, Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Ortaköy İskelesine gelinir.

Bu güzergah üzerinde, Anadolu ve Avrupa Yakası’nın tarihi Sarayları, Hisarları, Camiileri, Kasırları tüm ihtişamı ile turunuza eşlik ederler.

İstanbul boğazı yemekli tur sırasında Ortaköy Camii, Dolmabahçe Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, karşı kıyıda tarihi yalılar, Kız Kulesi ve Üsküdar sahillerinin panoramik manzarası, akşamın ilk ışıkları ile beraber karşınızda parıldayacaktır. İstanbul boğazı yemekli tur sırasında iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul’un gerdanlığı olarak anılan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin altından geçerek muhteşem İstanbul Siluetini izleyeceksiniz.

İSTANBUL BOĞAZI YEMEKLİ TUR PROGRAMLARI

Özellikle mehtaplı gecelerde İstanbul boğazı yemekli tur programları adeta büyüleyici bir güzellik sergilemektedir. Denize düşen mehtap, hafif deniz esintisi, ışıltılı Avrupa ve Anadolu Yakalarının kıyıları, Boğaziçi’ nde salınarak yanınızdan geçen teknelerin, sandalların, vapurların hareketliliği eşi benzeri olmayan bir atmosfer yaratmaktadır.

İstanbul boğazı yemekli tur menüleri genellikle tüm tur şirketlerinde benzer şekildedir. Öncelikle hoş geldin kokteyli, ordövr tabağı, ana yemek, ara sıcak, salata, meyve ve alkollü alkolsüz içecek seçenekleri sunulmaktadır. Ana yemek için üç seçenek sunulmaktadır. Et, balık, tavuk seçeneği isteğe bağlıdır. Genellikle yerli alkollü içecekler menüye tabidir. İthal içki için ek ücret alınmaktadır.

Bazı tur şirketleri sadece tekne kiralamakta, dışarıdan yemek getirilmesini ya da catering yemek hizmetini kabul etmektedir. Özel davetler için bu seçen ekleri de düşünebilirsiniz. Lüks yatlarda dışarıdan yemek kabul edilmez.

İstanbul boğazı yemekli tur ile davetlerinize katılan misafirlerinize muhteşem bir akşam yaşatabilirsiniz. Boğaziçi’ nin muhteşem manzarası ve havası eşliğinde yemek yerken, tekne içi fasıl, dans, canlı müzik gibi çeşitli eğlence organizasyonları ile muhteşem bir ambiyans ile misafirlerinize unutulmaz bir akşam yaşatabilirsiniz. İstanbul boğazı yemekli tur davetleriniz için en az bir ay öncesinden rezervasyon yapmanız gerekir.

Eğer boğazda güzel bir gece geçirmek istiyorsanız, tur şirketlerinin paket programlarını tercih edebilirsiniz. Gün batımı boğaz turları için tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here