İstanbu Nargile Mekanları Nerede

0
2329
İstanbul Nargile Mekanları
İstanbul Nargile Mekanları

Keyifli sohbetlerin vazgeçilmezi olan nargile, günümüzde adım başı açılan nargile kahveleri ve mekanları ile popülerliğini korumaktadır. Müdavimleri tarafından istanbul nargile mekanları oldukça fazladır. Gün geçtikçe yeni mekanlar açılmaktadır.

Osmanlı ve Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan nargile, son yıllarda oldukça revaçta. İlk kez Yavuz Sultan Selim Dönemi’ nde Türklerin tanıştığı nargile, IV. Murat Dönemi’ nde yasaklanmış ve 16. Yüzyıl sonlarında yeniden popüler olmuştur. Türk kültüründe nargile içmenin adabından bahsedilmekte ve çok istanbul nargile mekanları önemsenmektedir.

İstanbul Nargile Mekanları

Erenler Nargile

Beyazıt’ta, Çorlulu Ali Paşa Medresesi’nde bulunan mekan, otantik atmosferi ile nargile müdavimlerinin vazgeçilmezlerindendir. Nargile kültürünü en doğal haliyle yaşatan Erenler Nargile’nin nargile çeşitleri de büyük ilgi görmektedir.

Lö Şantiye

Balat’ta, inşaat şantiyesi konsepti ile dekore edilmiş mekanda nargile keyfi yanı sıra kahve, çay, tatlı ve yemek hizmeti de bulunuyor. Ancak teras katı özellikle nargile severlere ayrılmış. Nargile çeşitleri oldukça kaliteli, servis birinci sınıf, manzara ise muhteşem Haliç silueti…

Oldukça ilginç tasarımı olan mekanda fotoğraf köşesi bulunuyor ve burada şantiye yelek ve baretleri asılı. İsteyen bunları giyerek hoş bir anı fotoğrafı çektiriyor. Kapı kolları inşaat malası, ok işaretleri ise kürek olarak dekore edilmiş. Yalnız kalmak isteyenler için localarda bulunuyor. Localarda PS oyunları da var. İlginç mimarisi olan Lö Şantiye keyfine düşkün olanlar için ideal bir mekan.

Tömbeki Cafe – İstanbul Nargile Mekanları

Saraçhane’de nargile severlerin adresi olan Tömbeki Cafe, mekan tasarımı konfordan ziyade gerçek nargile keyfini yaşatan bir mekan. Nargile takımları da satılan mekanın müdavimleri yanı sıra turistlerinde uğrak yerlerinden biri.

Ali Baba Nargile

Tophane’nin meşhur nargile mekanlarından biridir. Nargile sektörünün liderlerinden biri olan Ali Baba nargile’nin otantik tasarımı da en az nargileleri kadar çok güzel. Sürekli gelen müdavimleri yanı sıra Arap turistlerinde yoğun olarak tercih ettiği mekanlardan biridir. Yüksek standartta nargile keyfi isteyenler için ideal bir mekan.

Ottoman Cafe

Üsküdar’ da bulunan Ottoman Cafe, boğaz manzarası ve bin bir çeşit nargile karışımları ile birinci sınıf nargile mekanlarından biridir. Dünyaca ünlü tütünleri, kaliteli servisi ile nargile keyfinin hakkını veriyor.

Taş Kahve Nargile – Nerede

Emirgan’da, boğaz manzaralı ve kaliteli bir mekan. Güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmeti ile en iyi nargile mekanlarından biri. Sadece nargilesi ile değil zengin menüleri ile de oldukça meşhur. Muhteşem boğaz manzarası eşliğinde nargile keyfi ile oldukça huzurlu bir yer.

Rembetiko Cafe

Rembetiko Cafe, Kadıköy Moda’da oldukça güzel nargile tütünleri ve karışımları ile hizmet veriyor. İki katlı küçük bir kafe ancak sıcak ortamı, kaliteli servisi ile mükemmel bir istanbul nargile mekanları kategorisine örnektir.

Lulu Hookah Lounge – Nargile

Beyoğlu’nda Anjer Hotel terasında bulunan mekanda İstanbul ve boğazın panoramik manzarası eşliğinde nargile keyfi yaşamak isteyenlerin tercih ettikleri yerlerden biri. Nargile yanı sıra lezzetli yemekleri de meşhur. Ancak yemek ve nargile bölümleri farklı bölümlerde bulunuyor.

PS Loung

Etiler’de şık bir mekan PS Loung. Kaliteli nargileleri, zengin yemek çeşitleri ile hoş bir mekanda hizmet veriyor. Oldukça modern tasarlanmış dekorasyonunda etnik detaylara da yer verilmiş. Özel aydınlatma sistemi ile sıcak, huzurlu ve rahat bir atmosfere sahip bir mekan.

Parma Nargile

Tophane’de Amerikan Pazarı yanında, oldukça hoş bir mekan. Çay, kahve, nargile yanında sohbet, tavla, keyif bir arada yaşanmakta. Bahçesi ayrı güzel, iç mekan tasarımı ayrı güzel. Müdavimleri oldukça fazla olan kafe, turistlerinde ilgisini çekmekte.

Al Fakheer Shisha Lounge Nerede

İsmini dünyaca ünlü tütün markasından alan mekan, Bebek’ te hizmet veriyor. Beyaz, iki katlı ahşap binasının mimarisi ve otantik iç mekan tasarımı oldukça güzel. Locaları bulunan Al Fakheer Shisha Lounge’da harika bir atmosferde nargile keyfi yapmak bir ayrıcalık. Özellikle yabancı turistlerin geldiği özel mekanlardan birisi.

Beyrut Nargile Cafe

Bir başka istanbul nargile mekanları için, Fatih Eski At Pazarı’nda bulunan Beyrut Cafe, oldukça kaliteli tütünler ile nargile keyfi sunuyor. Dört katlı mekanın en üst katı kütüphane ve raflarda müşterilerin el yazısı ile yazılmış şiirler asılı. Dekorasyonunda taşa ağırlık verilmiş, bu da huzurlu sakin bir atmosfer yaratmış. Nargile yanı sıra zengin çeşitli kahveleri ile de oldukça başarılı bir mekan.

İstanbul adaları hakkında tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here