hülya çağatay

Hülya Çağatay Kimdir ? Hakkında

Hülya Çağatay kimdir sorusuna başlamadan önce kendisi hakkında özgeçmiş bilgilerinden başlayabiliriz. 1981 yılı Rize doğumlu olan Hülya Çağatay diyetisyenlik serüvenine 2005 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak başladı.

Mesleki kariyerine ilk adımını İstanbul Alman Hastanesi’nde atan Hülya Çağatay burada klinik diyetisyen ve obezite danışmanı olarak görev aldı. Daha sonra 2007 yılından 2010 yılına kadar Este World’de yürüttüğü yönetici diyetisyen ve bölgesel zayıflama uzmanı ünvanıyla kariyer merdivenlerini tek tek tırmandı.

Hülya Çağatay Kimdir ? Hakkında

Hülya Çağatay - Diyetisyen
Hülya Çağatay – Diyetisyen

Bu süreçte eş zamanlı olarak 2008 yılında Medikal Park Göztepe Hastanesi’nde Prof. Dr. Erkan Topuz ile birlikte alternatif/tamamlayıcı tıp üzerine çalışmalar yürüten Hülya Çağatay, 2012 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde kendi Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı’nı kurdu. 2014 yılının Mart ayında diyet yapmaya dair tüm yanlış tabuların yıkılmasından ve diyet yapmanın aslında minik püf noktalarda saklı olduğundan bahsettiği ‘‘Çantamda Diyet’’ adlı kitabını okurlarla buluşturdu.

2010 yılında ÜLKE TV’ de ‘‘Mutlu Yaşam” adlı televizyon programını sundu. Tüm bu kariyer yolculuğu sırasında ve halen birçok televizyon programında uzman diyetisyen olarak sağlıklı beslenme, nefes terapisi ve bölgesel zayıflama üzerine insanları bilgilendirmektedir.

Hayatının her alanında öğrenmeye ve gelişime inanan Hülya Çağatay, 2013 yılında NLP (Neuro Linguistic Programming) ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini aldı. 2017-2018 yıllarında aldığı nefes terapisi, yoga ve pilates eğitimleri ile alanına farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Mesleki kariyerinde nefes terapisi ile beslenme danışmanlığını birleştirerek kendine özgün bir tarz ve teknik yakalayan Hülya Çağatay sahasında başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Beslenmenin davranışsal değişiklikler üzerine kurulu olduğunu savunan yaklaşımıyla danışanlarına mutlu olacakları bir yaşam değişikliğini sağlamada öncü olmayı hedeflemektedir.

Ataşehir Diyetisyen
Ataşehir Diyetisyen

Ataşehir Güzellik Merkezi Live Light – Hülya Çağatay

Şu anda da Ataşehir’de kurucu diyetisyeni olduğu Live Light Güzellik Merkezi’nde danışanlarına hizmet vermekte. Bölgesel zayıflama üzerine kazandığı 15 yıllık tecrübe ile danışanlarına istedikleri bölgeden kilo kaybı konusunda danışmanlık sunmaktadır. Sitesi için tıklayabilirsiniz.

Kliniğinde sağlıklı beslenme, bölgesel zayıflama, nefes terapisi, selülit tedavisi, detaylı vücut analizi, kilo kontrolü, gebelik ve emzirme dönemlerinde beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, lenf drenaj, vega test ile beslenme programı, yüz yüze veya online beslenme danışmanlığı gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Kişiye özel oluşturulan diyet programları bölgesel zayıflama cihazları ve nefes terapileri ile desteklenerek kısa sürede maksimum etki gözlemlenmektedir. İşte Hülya Çağatay kimdir yazımızın özeti bu şekildedir. Spor endüstrisi ozan karakuş için tıklayabilirsiniz. Danışanlarıyla birebir ilgilenip özel olarak takibini yapan ve aynı zamanda sonuçlarıyla mutlu olduğunu söyleyen diyetisyenimiz Ataşehir Bölgesinde hizmet vermektedir. Özellikle İstanbuldan talep almasının dışında Türkiye’ nin dört bir yanından kendisi ile iletişime geçtiklerini belirtiyor. Asıl mutluluğun bu olduğunu dile getiriyor.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com