Her Bütçeye Uygun İstanbul Restoranları

0
1407
İstanbul Restoranları
İstanbul Restoranları

İstanbul, köklü tarihi, kozmopolit yapısı, kültürel zenginliği ve muhteşem manzarası ile herkesi kendine hayran bırakan bir dünya şehridir. Gezilip görülecek tarihi mekanları, eğlence merkezleri, cafe ve restoranları ile her kesime hitap etmektedir.

İstanbul restoranlar açısından oldukça zengin seçeneğe sahiptir. Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerinden Osmanlı saray mutfağının mükemmel yemeklerine, yöresel tatlardan kebap kültürüne pek çok restoran bulunmaktadır. Lüks İstanbul restoranları, orta İstanbul restoranları ve ucuz İstanbul restoranları olarak her kesime hizmet veren kategorileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Lüks İstanbul Restoranları

Nusr-Et Restoran: Gerek mekan tasarımı gerekse lezzetli özel et yemekleri ile en çok tercih edilen lüks İstanbul restoranları arasındadır. Beşiktaş’ta bulunan restoran 400 kişi kapasiteli olup full bar hizmeti de vermektedir.

Leb-i Derya Restoran: İsminden de anlaşılacağı gibi muhteşem manzaraya sahip Leb-i Derya Restoran romantik bir akşam yemeği için ideal bir mekan. Beyoğlu’nda bulunan restoranda, dünya mutfağının en leziz yemeklerini ve deniz ürünlerini bulmak mümkündür.

Vogue Restoran: 1997 yılından bu yana Beşiktaş’ ta hizmet veren restoran, İstanbul’un klasiklerinden biridir. Yemeklerinin kalitesi ve lezzeti yanı sıra muhteşem manzarası ile lüks yemek tercih edenlerin bir numaralı tercihidir. Akdeniz mutfağı, Uzak Doğu mutfağı ve dünya mutfağının seçkin lezzetleri ile özel sushi çeşitlerini sunmaktadır.

Vogue İstanbul
Vogue İstanbul

360 İstanbul Restoran: Panoramik manzara eşliğinde dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini birinci sınıf servis ve sunumla sofraya taşımaktadır. Mekanın şıklığı, eşsiz boğaz manzarası ve özel kokteylleri ile hoş bir akşam yemeği olanağı sunmaktadır.

Lacivert Restoran: Anadolu Hisarı’nda muhteşem bir tarihi yalıda 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde ister gün ortası ister akşam yemeği için en çok tercih edilen lüks restoranlardan biridir. Dünya mutfağının birbirinden özel yemeklerini harika bir sunumla sofraya taşımaktadır.

Kız Kulesi Restoran: Üsküdar’ın deniz manzarasını izlerken, etkileyici bir tarihi mekanda birbirinden lezzetli dünya mutfağı yemeklerini tatmak isteyenlerin tercihlerinin başında gelmektedir. Mekanın iç ve dış tasarımı oldukça etkileyici bir atmosfere sahiptir.

Papermoon Restoran: Mekan tasarımı ve aydınlatması ile ünlü restoranda İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak mümkündür. Sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip Papermoon’un New York ve Milano’da da şubeleri bulunmaktadır.

Orta İstanbul Restoranları

Üst düzey kalitedeki geleneksel lezzetleri bu güne taşıyan, devam ettiren fakat daha mütevazi ve uzun yıllardır aynı yerde hizmet veren İstanbul restoranları hem İstanbulluların hem de turistlerin tercih ettiği lokantalardır. Bunlara vereceğimiz örnekler;

Hacı Abdullah Lokantası: Kuruluşu 1888 yılına dayanan Hacı Abdullah, Türkiye’nin ilk tescilli lokantasıdır. Taksim’de Ağa Camii’nin sokağında hizmet vermektedir. Osmanlı ve Türk yemeklerinin eşsiz çeşitlerini müşterilerine sunmakta olan lokanta, kalitesini her zaman ön planda tutmuştur.

Yanyalı Fehmi Lokantası: 1919 yılında Kadıköy’de hizmete başlayan lokantada Türk ve Osmanlı Saray mutfağının unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini kaliteli ve lezzetli bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. Lokanta, sade ve şık dekoru, temiz ve güler yüzlü servisi ile ün kazanmıştır.

Konyalı Restoran: 1897 yılında esnaf lokantası olarak kurulan işletme 1940 yıllarında ünlenmiş ve günümüze kadar birçok yerli yabancı devlet büyüğünü, kral ve kraliçeleri ağırlamıştır. Günümüzde aynı yerinde Osmanlı – Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerini sunmaya devam etmektedir.

Çiya Sofrası: 1987 yılından beri Kadıköy’de, Anadolu’nun yöresel lezzetlerini müşterilerine sunmaktadır. Zengin yemek çeşidi ile turistlerin yoğun uğrak yerlerinden biridir. Fiyatları nispeten uygun olan, üst düzey lezzetler sunan Çiya Sofrası, keyifli mekanı ile İstanbul’un önemli noktalarından biridir.

Kanaat Lokantası: En eski esnaf lokantalarından biridir. Geleneksel Türk mutfağının seçkin yemeklerini müşterilerine kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Ev yemeği ve ızgara tercih edenlerin uğrak yerlerinden biridir.

Ucuz İstanbul Restoranları

Galata Rıhtım Köftecisi: Karaköy’ de bulunan lokanta lezzetli köftesi, zeytinyağlı yemekleri ve geleneksel Türk tatlıları ile hem esnaf hem de öğrencilerin tercih ettiği sade ve temiz bir mekandır.

Balkan Lokantası: Beşiktaş’ta bulunan, geleneksel ev yemekleri menüsü ile uygun lokanta arayanların tercih ettiği temiz bir mekandır.

Kadı Lokantası: Oldukça uygun fiyatlar ile lezzetli ev yemeklerini sunan lokanta Kadıköy’de tercih edilen mekanlardan biridir. Çorba, tatlı ve yemek çeşitleri açısından zengindir.

Köfteci Namlı Usta: Balat’ta öğrenci ve esnafın birinci tercihi olan lokantada köfte yanı sıra kurufasülye, çorba ve tatlı çeşitleri de bulunmaktadır.

Hanegah Lokantası: Fatih’te uygun fiyatları ve nefis yemekleri ile ün yapmış samimi bir mekandır. Ev yemekleri açısından oldukça zengin çeşitler sunmaktadır. İstanbul pazarları için tıklayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here