Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

Gün batımı boğaz tur fiyatları turun verdiği hizmetlere göre değişmektedir. Şehir Hatları vapurları ve özel tekne turlarının yemeksiz gezi turu kişi başı 65 TL TL civarındadır. Ancak yemekli, müzik, dans gibi eğlence seçenekleri olan tur fiyatları daha fazla olmaktadır. Boğaziçi’ ni gün batımında lüks bir yatla gezmek isterseniz 1 saatlik fiyat ortalama 1500 TL den başlamaktadır.

İstanbul Boğazı, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, muhteşem manzaraya sahip, tarihi ve coğrafi güzellikleri ile İstanbul’un en önemli noktalarından biridir. Günün her saatinde ayrı bir güzellik sunmaktadır. Ancak günbatımı İstanbul Boğazı’nın muhteşem olduğu saatlerdir.  Gün batımında İstanbul Boğazı’nı tekne turlarına katılarak ya da tekne ve yat kiralayarak gezebilirsiniz.

Geleneksel İstanbul Boğaz turu için pek çok seyahat firması mevcut. Boğaz turuna katılmak isteyenler, Eminönü, Kabataş veya Beşiktaş iskelelerinden tekneye binilirler. Standart gün batımı boğaz tur fiyatları, turun süresine, yemekli olup olmamasına ve gezi programına göre 300 ile 600 TL arasındadır.

Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları
Gün Batımı Boğaz Tur Fiyatları

Tekne kiralama amacınız doğum günü, iş yemeği, nişan gibi özel günlerinizi kutlamak ise konsepte, kişi sayısına, yemekli olup olmamasına göre değişmektedir.

Yemekli Günbatımı Boğaz Tur Fiyataları

Yemekli günbatımı turlarında fasıl, dans veya semazen gösterileri de düzenlenmektedir. Yaklaşık fiyatı 350-400 TL arasında değişen bu turlarla boğazın keyfini eski İstanbul siluetine uygun eski İstanbul’u yaşatacak keyifli ve nostaljik bir akşam geçirebilirsiniz.

Genellikle gün batımı boğaz tur fiyatlarına dahil olan hizmetler, tekne ile boğaz gezisi, rehber hizmeti, yemek hizmetidir. Gün batımı Boğaz turu kalkış saatleri mevsime göre değişiklik gösterse de her gün saat 17:00, 18:00 ve 19:00 olmaktadır.

Yemeksiz gün batımı boğaz tur fiyatları, 75TL civarındadır. Bu turlarda tur haritası ve çay, kahve ikramı olmaktadır. Ayrıca teknelerde atıştırmalık alabileceğiniz büfeler bulunmaktadır.

Serbest İnmeli Binmeli gün batımı boğaz tur fiyatları 85 TL civarındadır. Fiyata dahil olanlar 4 farklı durakta inerek boğazın kıyısında ki önemli ve ünlü yerleri keşfedebilir, yine aynı duraktan tekneye binerek gezinize devam edebilirsiniz. Bunun için ayrı bilet almaya gerek yoktur. Böylelikle denizden izlediğiniz tarihi yapı ve önemli yerleri yakında görüp gezme şansınızda olmaktadır.

Boğaziçi ve Haliç’te iki saatlik gün batımı boğaz tur fiyatları 80 TL civarındadır. Bu günbatımı turlarına her gün saat 16:00 ve 18:30 da katılabilirsiniz.

Gün batımı boğaz tur fiyatları, 3-7 yaş için % 50 indirimlidir. 0-2 yaş çocuklara ücretsizdir.

Boğaz tur fiyatları her ne kadar fazla gibi görünse de İstanbul’u denizden seyretmenin verdiği keyif düşünülürse verilen paraya değdiği söylenebilir. Özellikle yemekli gün batımı boğaz turuı sunulan hizmet ve menüleri ile iyi bir restorana kıyasla oldukça uygundur.  Yemekli gün batımı tur fiyatları 600 TL civarındadır. Tekneye binildiği andan itibaren önce hoş geldin kokteyli ve küçük atıştırmalıklar servis edilmektedir. Bu sırada tekne turu başlar ve gün batımının muhteşem manzarasının keyfine varılır. Yemek molası verildiğinde artık güneş tamamen gitmiş yerini aya bırakmıştır.  Yemek servisinde ordövr tabağı, balık, tavuk ya da et tercihine uygun ana yemek, ara sıcak, salata, meyve tabağı ve alkollü yerli içecek ikramı yapılmaktadır. İthal içki arzu edilirse ek ücret talep edilmektedir. Dans gösterileri, fasıl, müzik ve yemek menüsü ücrete tabidir. İstanbul’ da popüler olan diğer turlardan biri de akşam yemekli tekne turudur. Akşam yemekli tekne turları ağırlıklı turistler tarafından tercih edilmektedir. Danslar eşliğinde ortalama 3 saat tekne turu yapar ve yemeklidir. Temek için sizlere seçenek sunulur ve balık, et, tavuk, köfte menülerinden birini seçersiniz. Eğer turizm bölgelerinde konaklıyorsanız ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır.

Bazı teknelerde balık ekmek ikramı vardır. Bu gün batımı tur fiyatları çok daha hesaplıdır.

Genel olarak gün batımı boğaz tur fiyatlarına göz atacak olursak;

Özel firmalar ve Şehir Hatları gün batımı tur fiyatları farklılık göstermektedir. Bazı özel tur firmaları yolculara ziyaret edilecek duraklardaki müze ve tarihi yerler için indirim uygulamaktalar. Bu da tercih edilmelerine olanak tanıyor.

Şehir Hatları gün batımı boğaz tur fiyatları, gidiş dönüş uzun turlar için kişi başı 25 TL, tek yön kişi başı 15TL’dir. Kısa tur fiyatları ise 12 TL, mehtap turları ise 20 TL’dir.  6-12 yaş arası çocuklar için ücretin yarısı talep edilir.  0-6 yaş ücretsizdir.

Davetler, kutlamalar, organizasyonlar için gün batımı tur fiyatları, uzun turlar kişi başı 20 TL, kısa tur 15 TL civarındadır.

Özel yat kiralama ise 900 TL’ den başlamaktadır. Diğer turlarımız ile ilgili bilgi almak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bosphorus Cruise Dinner Cruise sayfamız için tıklayabilirsiniz.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com