frig vadisi balon turu

Frig Vadisi Balon Turu

Frig vadisi balon turu hakkında bilgi vermeden önce dilerseniz balon turu için ev sahipliği yapan Frig vadisi hakkında biraz bilgi verelim. Frig vadisi balon turu ne zaman ve nasıl başladı bunlar hakkında sizleri bilgilendirelim. Afyon Frig vadisi için balon turu uçuşları ve frig balon fiyatları için detaylara başlayabiliriz. Eğer rezervasyon yaptırmak isterseniz aşağıdaki umaralardan bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Frig vadisi balon turları fiyatlarını öğrenmek ve rezervasyon yaptırmak için Telefon numaramız : +90 532 453 03 63

Ayrıca balon turu rezervasyonlarınızı WhatsApp üzerinden de kolayca yaptırabilirsiniz. Whatsapp numaramız : +90 532 453 03 63

Kapadokya’nın eşsiz ve büyüleyici manzarasına pek çok kişi aşinadır ancak ünlü Kral Midas’ın eşit güzellikteki kayıp uygarlığının muhteşem kalıntılarını barındıran Batı Anadolu’daki Frig Vadisi’nin manzarasını ziyaret edenlerin sayısı çok daha azdır.

Frig Balona Binme
Frig Balona Binme

Frig Vadisi sınırları yalnızca Midas Şehri yani Yazılıkaya Köyü olan Seyitgazi’ye değil, aynı zamanda Kütahya ve Afyon bölgesine yayılmıştır. Bu bölgeler M.Ö 1200 yıllarında Trakya’dan Anadolu’ya göç eden ve özellikle MÖ 7. yüzyılda gelişen bir Hint – Avrupa halkı olan Friglerin de ana vatanı olmuştur. Frigler’in Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya üçgeninde kayaları oyarak yaptıkları, bazı noktalarda süslü kabartmalarla ve kaya mezarlarıyla o günlerden bugünlere gelebilen büyüleyeci, gizemli yapıtlardır.

Tarihsel kaynaklarda yetiştirdikleri atlarla tanımlanan Frigler’de olduğu gibi günümüzde de Mahmudiye Anadolu Tarım İşletmeleri’nde bugün Türkiye’nin en iyi atları yetiştirilmektedir. Frigler’de olduğu gibi bugün de bölgenin yakın çevrelerinde mücevher tasarımı, halı ve kilim dokumacılığı oldukça başarılıdır.

Yine tarihsel kaynaklarda Frig uygarlığının başkenti Gordion olsa da, en şatafatlı dönemlerinden kalma Aslantaş, Yılantaş, Matlaş, Kapıkaya 1 ve Kapıkaya 2 gibi önemli yapıtlar Frig Vadisi bölgesinde yer almaktadır. M.Ö 7. yüzyıldan sonra Frig uygarlığı çöküş dönemine geçtiğinde, onlardan sonra gelen Roma ve Bizans imparatorlukları da hem Frig dilini kullanmaya hem de Friglilerin yaşadığı kaya oyuklarında yaşamışlardır..

Frig Vadisi’ne Nasıl Gidilir?

Frig Vadisi Nerede
Frig Vadisi Nerede

Frig Vadisi’nin Afyon bölümü için; Afyon’dan 23 km uzaktaki Ayazini’ne, minibüs kullanarak ulaşabilirsiniz. Afyonkarahisar’dan 50 km uzaklıktaki İhsaniye’ye ise yine köy merkezindeki garajdan kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

Frig Vadisi’nin Eskişehir bölümüne Eskişehir Otogarı’ndan kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz. Şehire yaklaşık 80 km mesafedeki kültür şölenine giden yol, size kendinizi festival filminde gibi hissettirecektir.

Kütahya bölümüne ulaşım ise yine minibüslerle sağlanmaktadır. Bu kısım, Kütahya şehir merkezine 55 km uzaklıktadır.

frig vadisi balon turu fiyatları
frig vadisi balon turu fiyatları

Frig Vadisi Balon Turları ile  Havadan Güzellikleri Görmek

Tarih boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, her noktasında tarihin izlerini taşıyan Frig Vadisi; 2021 yılı itibariyle başlayan balon uçuşları ile Türkiye’nin yeni turizm rotası haline gelmektedir.

Gün doğumunda tarihi Frig Vadisi ve Emre Gölü üzerinde süzülen balonlarda unutulmaz bir deneyim yaşamak için yerli ve yabancı ziyaretçiler aylar öncesinden rezervasyonlarını gerçekleştirmektedir. Çünkü rüzgarla birlikte uçmak, kuşların gözünden dünyayı görmek ve Frig Vadisi’nin doğal güzelliklerini kuşbakışı izlemek, yaşanabilecek en romantik anlardan biri. Frig Vadisi balon turuna ister ailenizle birlikte huzurlu bir deneyim yaşayabilir, ister sevgilinize evlilik teklifi ederek romantizmin tadını çıkarabilir, isterseniz de tek başınıza macera dolu bir yolculuğa çıkarabilirsiniz!

Frig Vadisi’nin muhteşem manzarasını siz de yerden metrelerce yüksekten görebilir ve bu anları fotoğraflara taşıyarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu keyifli deneyim hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon oluşturmak için bizimle aşağıdaki numaralar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Frig vadisi balon turları fiyatlarını öğrenmek ve rezervasyon yaptırmak için Telefon numaramız: +90 532 453 03 63

Ayrıca frig vadisi balon turu rezervasyonlarınızı WhatsApp üzerinden de kolayca yaptırabilirsiniz. Whatsapp numaramız : +90 532 453 03 63

Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları 2022

Frig Vadisi balon turu fiyatları kişi başı ortalama 1600 – 1750 TL aralığındadır. Balon turu fiyatları euro kuruna ve sezon yoğunluğuna göre artabilir ya da azalabilir. Balon uçuşlarında çocuklar da dahil olmak üzere tüm katılımcılardan kişi başı ücret alınmaktadır. Bu nedenle herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

Frig Vadisi Balon Turu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Frig Vadisi Balon Turları
Frig Vadisi Balon Turları
  • Balon turları çoğunlukla Frigya’nın en eşsiz saatlerinde, rüzgar hızının en düşük olduğu zaman olan gün doğumunda gerçekleşir.
  • Balon turu ile birlikte sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramı ücretsizdir.
  • Her yolcuya özel sigorta yapılmaktadır ve bu nedenle çocuk indirimi uygulanamamaktadır.
  • 6 yaş altı çocuklar uçuşlara kabul edilmemektedir.
  • Küçük Boy Balon Turları (4+1) : Pilot ve 4 kişilik gruptan oluşan küçük boy lüks balon turları 1 buçuk saat sürmektedir ve fiyatı diğer tur fiyatlarından daha yüksektir.
  • Orta Boy Balon Turları (15+1) : Pilot ve 15 kişilik gruptan oluşan orta boy balon turları ortalama 1 saat sürmektedir ve fiyatı küçük boy balon turuna göre daha düşüktür.
  • Frig Vadisi bölgesinde bulunan balon turu şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve balon turları düzenlemektedir. Siz de bu kampanyaları takip ederek size uygun fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Frig vadisi balon turları fiyatlarını öğrenmek ve rezervasyon yaptırmak için Telefon numaramız : +90 532 453 03 63

Ayrıca frig vadisi balon turları rezervasyonlarınızı WhatsApp üzerinden de kolayca yaptırabilirsiniz. Whatsapp numaramız : +90 532 453 03 63

Ayrıca dilerseniz Kapadokya balon turu fiyatları içinde bilgi alabilirsiniz. Frig vadisi ve Kapadokya dışında Göbeklitepe balon turu da yapılmaktadır.

© 2013 - 2023 Gezginkolik.com