Dündar Karabenli Kimdir

Dündar Karabenli Kimdir ?

30 yılı aşkın turizm tecrübesine sahip Dündar KARABENLİ kimdir. Sizler için profesyonel rehber olan Dündar Bey’in kim olduğu, neler yaptığı ve uzmanlık alanlarını araştırdık ve kendisiyle roportajımızdan bazı başlıklar.

Dündar Karabenli ve Turizmin Geleceği Hakkında

Dundar Karabenli Roportajı
Dundar Karabenli Roportajı

Dündar Karabenli 23 yıllık bir acenta sahibi ve her yıl farklı ülkelerdeki projeleriyle normal turizmin dışına çıkılması gerektiğini belirtiyor. Artık insanların sürekli gelişen teknoloji ile seyahat tarzlarının da değiştiğini ve buna ayak uydurmayan acentaların zorlanacağı bir dönemde olduğunu söylüyor. Kendisi 20 yıl önceki yaptığı turizm faaliyetlerinin günümüzde artık kalmadığını ve bu düzene ayak uydurmak için yılın 6 ayını seyahatlere ayırıyormuş.

Dündar Karabenli 2 yıldır spor turizmi üzerine çalışmalar yaparak bu araştırmalarının bazılarını faaliyete geçirmiş durumda. Kapadokya’ da yamaç paraşütü, Casablanca’ da bisiklet şampiyonası ve Jeep Safari turları üzerine aktivitelere başladığını söyledi. Spor ve Ekstrem turizmin gelecekte büyük yer kaplayacağı kanısında.

Faaliyetlerine 5 farklı ülkede devam ettiğini belirtiyor ve bunun için ekibinde birden fazla dil konuşabilen çalışma arkadaşları bulunduruyor. Özellikle o ülkenin vatandaşları ile yol aldığını ve sadece çeviri değil aynı zamanda o ülkenin kültürünü orada yaşayanların daha iyi bildiği kanısında. Bu yüzden de çalışma arkadaşlarının getirdiği fikir ve projelere çok önem veriyormuş.

© 2013 - 2024 Gezginkolik.com